natoaktual.cz

Pomalé očkování proti covidu-19 na základnách USA po světě

13. dubna 2021  13:06
Mnoho příslušníků americké armády a jejich rodin nasazených mimo území Spojených států je frustrováno tempem očkování proti covidu-19.  

Očkování proti covid-19 na americké letecké základně v italském Avianu | foto: USAF, Tucker Owen

Tempo očkování na zámořských základnách výrazně zaostává za tempem na území kontinentálních Spojených států. Rodinní příslušníci vojáků v zahraničí jsou v případě zdravotní péče a vakcín plně odkázáni na zdravotnické kliniky na základnách americké armády. Nemohou tak dostat vakcíny od zemí, ve kterých aktuálně žijí.

„Jsme tu trochu uvízlí,“ říká manželka amerického vojáka nasazeného ve Velké Británii Emily S. Gerson. „Velká Británie a Evropa přijaly mnohem přísnější opatření pro boj s covidem-19, takže mnoho z nás žije v lockdownech… být daleko od blízkých uprostřed pandemie je pro nás už tak složité a k tomu nedostat příležitost se naočkovat, je prostě těžké,“ dodává Gerson.

„Protože jsme v zámoří, nemůžeme na rozdíl od vás (nasazených na základnách na území USA) jen tak opustit základnu a jít do lékárny, nebo někam jinam, kde podávají očkování proti covidu-19, a nechat se naočkovat. Takovou možnost my nemáme. Že je to problematické, je velmi mírně řečeno,“ kritizuje americký voják nasazený v Belgii.

Zdroj: CNN (USA)

jan; natoaktual.cz
zpět na článek