natoaktual.cz

Kanada: Koordinátor vakcinace odstupuje kvůli svému vyšetřování

17. května 2021  20:13
Kanadský generál Dany Fortin, koordinátor logistického zajištění distribuce vakcíny proti covidu-19, odstupuje ze své pozice kvůli vyšetřování své osoby.  

Kanadský generál Dany Fortin bude velitelem nové výcvikové mise NATO v Iráku | foto: DVIDS

Podle dostupných informací je vyšetřování spojeno s obviněním ze sexuálního zneužití ještě z doby, než byl Fortin generálem.

„Generál Dany Fortin dnes opustil svou pozici koordinátora v Agentuře veřejného zdraví Kanady. Na svou pozici se bude moci vrátit, až budou známy výsledky vojenského vyšetřování,“ uvedl tiskový mluvčí ministerstva obrany.

Fortin byl jmenován velitelem pro logistiku a provoz v Agentuře veřejného zdraví Kanady v listopadu 2020. Před nástupem do funkce byl náčelníkem štábu kanadského velitelství společných operací a od listopadu 2018 do podzimu 2019 velel misi NATO v Iráku.

„Jak jsem již zmínil, i nadále jsme odhodláni pracovat na vybudování vojenské kultury, kde každý s každým zachází důstojně a s respektem. Jsme odhodlaní provést trvalou změnu, která nás zbaví toxických a zastaralých hodnot, postupů a politik,“ uvedl kanadský ministr obrany Harjit Sajjan a dodal, že vláda se i nadále soustředí na zavádění vakcíny.

Kanadská armáda se potýká s tím, co experti nazývají institucionální krizí. K ní došlo kvůli probíhajícím vyšetřováním nejvyšších armádních představitelů, kteří byli obviněni ze sexuálních útoků.

Zdroj: Global News (Kanada)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek