natoaktual.cz

Kanada: Kvůli pandemii vázne výcvik pilotů a chybí náhradní díly

27. dubna 2021  23:20
Kanadští vojenští piloti údajně ztrácí kvůli pandemii covid-19 svoje schopnosti, protože nemají možnost trénovat v zahraničí.  

Kanadské stroje CF-18 na cvičení Trident Juncture v Norsku | foto: Forsvaret

Armáda se zároveň potýká s problémem zajištění náhradních dílů a potřebné údržby, uvedl vysoce postavený velitel královského kanadského letectva.

Vojenští piloti mají povinnost odlétat určitý počet letových hodin, aby si udrželi svou kvalifikaci. Než se objevila pandemie a s ní spojená cestovní omezení, piloti se každý rok účastnili řady mezinárodních cvičení, aby otestovali své dovednosti a setrvali připraveni pro případ možného konfliktu, uvedl brigádní generál Iain Huddleston, zodpovídající za připravenost letectva.

„Naše schopnost cvičit byla výrazně omezena. V příštím roce se budeme muset zaměřit na to, jak zajistit, aby náš personál byl řádně vyškolen a opět získal svoje schopnosti,“ dodal Huddleston.

Kanadské letectvo má také horší přístup k zajišťování náhradních dílů pro vojenské letouny a provádění pravidelné údržby na různých flotilách letectva. Letectvo není jedinou částí armády, která byla kvůli pandemii omezena. S dopady covidu-19 se potýkají také složky zabývající se výcvikem, náborem či fyzickou a psychickou způsobilostí vojáků.

Zdroj: Saanich News (Kanada)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek