natoaktual.cz

Kanada: vojenští lídři si zahráli golf s generálem, který nyní čelí stíhání

14. června 2021  11:38
Kanadský vysoce postavený generál Mike Rouleau a velitel kanadského námořnictva viceadmirál Craig Baines si zahráli golf s generálem ve výslužbě Jonathanem Vancem, který je v současné době vyšetřován kvůli sexuálnímu obtěžování.  

Kanadští vojáci v misi ISAF (ilustrační foto). | foto: Kanadské ministerstvo obrany

„Náčelník generálního štábu Wayne Eyre, ani náměstkyně ministra obrany Jody Thomas o setkání na golfovém hřišti nevěděli a dozvěděli se tuto informaci z médií,“ uvedl státní úředník. „Uvědomujeme si závažnost této situace a shromáždíme fakta, abychom na tuto situaci byli schopni správně reagovat,“ okomentovala mluvčí kanadského ministerstva obrany Jessica Lamirance.

„Pokud si nejvyšší zástupci neodkážou uvědomit, jaký dopad bude mít jejich chování na řadové vojáky v době institucionální krize, nemají dostatečné schopnosti a vlastnosti na to, aby byli lídry kanadských ozbrojených sil,“ uvedla ve svém tweetu Leah West, bývalá důstojnice a protiteroristická expertka z Carleton University.

Rouleau ani Baines se k situaci nevyjdářili. Armáda je nyní uprostřed krize velení, kdy je do kauzy sexuálního zneužívání zapojeno více než půl tuctu vysoce postavených důstojníků, včetně Vance a admirála Arta McDonalda.

Zdroj: CBC (Kanada)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek