natoaktual.cz

JAR: Kubánci pomohli uvést do provozu 11 tisíc vojenských vozidel

15. července 2021  19:06
To, co byla nejdříve pouhá snaha o renovaci zejména nákladních automobilů SAMIL, se změnilo na rozsáhlé úpravy a údržbové práce prováděné kubánskými experty v Jižní Africe, uvedla jihoafrická ministryně obrany Nosiviwe Mapisa – Nqakula.  

Ilustrační snímek. Afrika. | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

Kubánské odborné znalosti jsou nyní využívány v obranných silách Jihoafrické republiky, včetně vzdušných sil, zdravotnictví a armády, uvedla poslankyně Demokratické Aliance Nomsa Tarabella Marchesi. Právě pozemní síly byly první složkou jihoafrické armády, která před šesti lety využila kubánské odborné schopnosti, aby zrenovovala a opravila vozidla SAMIL. K vybrání kubánské společnosti došlo nejspíše proto, že si místní jihoafrické firmy účtovaly nadměrné poplatky za tyto opravy a jejich kapacity nebyly dostatečné. Během těchto oprav poskytovali kubánští technici také vzdělávání v oblasti technické údržby.

Kubánské složky mimo jiné pomáhají jihoafrické armádě v boji proti probíhající pandemii covid-19 a provádějí výzkum, vývoj, výrobu a instalaci trenažérů bojového řízení, střelby a automatizovaných střelnic.

Zdroj: Defence Web (Jihoafrická republika)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek