natoaktual.cz

Italští neonacisté plánovali bombový útok na základnu NATO

9. června 2021  21:56
Protiteroristické jednotky italské policie odhalily krajně pravicovou extremistickou skupinu, která údajně plánovala bombové útoky na základny Severoatlantické aliance.  

Global Hawk na základně Sigonella na Sicílii. Ilustrační foto. | foto: AIRCOM

Karabiniéři v pondělí během koordinovaných razií vtrhli do domů, kde zadrželi 12 údajných členů Římského árijského řádu, bělošské rasistické skupiny inspirované nacisty a zabavili fotografie Hitlera, hákové kříže a knihu obsahující seznam židovských příjmení. Jedna z obviněných byla v roce 2019 zvolena vítězkou internetové soutěže krásy Miss Hitler, která si říká slečna Eva Braunová.

Specializovaný policejní vyšetřovací tým se zaměřil na extremistické materiály sdílené na Facebooku a v komunitách na ruské sociální síti VK, kde se členové údajně vzájemně podněcovali ke spáchání násilných útoků proti Židům a přistěhovalcům. Policie se rozhodla udeřit poté, co se dostala k whatsappové skupině zvané Judenfrei League, kde členové sdíleli instrukce na výrobu domácí výbušniny s cílem zaútočit na základnu NATO, uvedli vyšetřovatelé. 12 osob, které byly obviněny z podněcování rasové a náboženské nenávisti, se bude každý týden hlásit na policejní stanici, dokud nebude rozhodnuto o jejich obžalobě.

Zdroj: Politico (USA)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek