natoaktual.cz

Podle Turecka je finská a švédská podpora teroristů hrozbou pro NATO

20. června 2022  15:48
Skutečnost, že Finsko a Švédsko poskytují politickou, finanční a vojenskou podporu teroristickým organizacím, představuje hrozbu také pro Severoatlantickou alianci, uvedl turecký ministr obrany Hulusi Akar a vyjádřil znepokojení Ankary nad pokračujícím zbrojním embargem ze strany některých spojeneckých zemí.  

Turecký ministr obrany Hulusi Akar. | foto: NATO Photos

„Švédsko a Finsko se proměnily v semeniště teroru, které těmto skupinám poskytuje politickou, finanční i vojenskou podporu – pro NATO je to hrozba. Je snad přijatelné, aby teroristé z Iráku a ze severní Sýrie po útoku na naši zemi utíkali do Skandinávie? Spojenectví se zemí, která přijímá naše nepřátele?“, uvedl Akar.

Akar se zúčastnil dvoudenních ministerských schůzek v sídle NATO, kde absolvoval také bilaterální jednání se svými kolegy z Velké Británie, Ukrajiny, Řecka a dalšími. Ministři jednali o nových vojenských opatřeních na podporu východních hranic NATO a o obsahu nadcházejícího summitu lídrů NATO na konci června v Madridu – zejména o snaze Finska a Švédska vstoupit do Aliance.

Zdroj: Hürriyet Daily News (Turecko)

plk; natoaktual.cz
zpět na článek