natoaktual.cz

USA: zákonodárci váhají s nařízením očkování proti covidu-19 vojákům

30. dubna 2021  19:06
Američtí vojáci spolu se svými rodinami stále váhají, zda se nechají naočkovat.  

Očkování proti covid-19 na americké letecké základně v italském Avianu | foto: USAF, Tucker Owen

O očkování přemýšlí i Courtney Waltbillig, dentální hygienistka a manželka armádního kapitána, která nemá žádné zdravotní potíže.

„Vím, že spousta mých přátel a spolupracovníků si říká: tohle si do těla nedám, nevím, jaké látky to obsahuje,“ uvedla Waltbillig, která na očkování nakonec přistoupila. „Už se nechci obávat, že budu opět nahlášena jako kontakt, který se setkal s nemocným. Pokaždé, když někdo z mého okolí onemocní covidem-19, musím zůstat dva týdny v karanténě.“ Názor změnila poté, co zjistila, že výzkum mRNA, na jejímž základě jsou vyrobeny vakcíny Pfizer i Moderna, probíhá již 10 let.

Demokratičtí zákonodárci, v čele s Jimmym Panettou z Kalifornie, synem bývalého ministra obrany Leona Panetty, napsali dopis požadující, aby prezident Joe Biden nařídil naočkování armády dříve, než se 600 tisíc vojáků společně se svými rodinami začne stěhovat na základny v USA i v zahraničí. Právě to by se mohlo stát hlavním zdrojem šíření viru. Někteří republikáni se vzepřeli vládnímu příkazu. Je to jedna z otázek vojenské připravenosti, uvádí ovšem nejvýše postavený republikán ve Výboru pro ozbrojené složky Sněmovny reprezentantů Mo Brooks z Alabamy.

Zdroj: Fox News (USA)

šar; natoaktual.cz
zpět na článek