natoaktual.cz

Americké bombardéry se u Baltu setkaly s ruskou stíhačkou

24. května 2023  18:45
Dva bombardéry B-1 Lancer americké armády operovaly v mezinárodním vzdušném prostoru v oblasti Baltského moře po boku spojenců a partnerů Severoatlantické aliance.  

Bombardér B-1B Lancer amerických vzdušných sil | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

Dva bombardéry B-1 Lancer americké armády operovaly v mezinárodním vzdušném prostoru v oblasti Baltského moře po boku spojenců a partnerů Severoatlantické aliance. Během letu došlo k jejich neplánované interakci s ruskými stíhacími letouny.

K monitorování bombardérů Spojených států amerických byl vyslán ruský letoun Su-27 Flanker. Čtyři bombardéry amerického letectva jsou nasazeny v Evropě v rámci mise k ujištění amerických spojenců Aliance.

Cvičení NATO Air Policing a Air Shielding mají za cíl posílení východního křídla Aliance proti ruské agresi v Evropě v době, kdy pokračuje plnohodnotná ruská válka na Ukrajině. Jedná se o dlouhodobě plánované cvičení.

„Baltské moře představuje kritický ekonomický koridor, koaliční dohled nad mezinárodním vzdušným a námořním prostorem a zajišťuje bezpečný průchod pro všechny,“ uvedl mluvčí amerických vzdušných sil v Evropě.

Zdroj: Air&Space Forces(USA)

psy; natoaktual.cz
zpět na článek