natoaktual.cz

Nabídka benefitů pro veterány a vojáky se dál rozrůstá

24. února 2016  12:11
Hned několik nových nabídek přibylo v databázi firem, které nabízejí českým válečným veteránům a vojákům zajímavé slevy na své výrobky či služby. Kromě další automobilky jde například o stavbu malé tělocvičny nebo zvýhodněné telefonování či nákup v lékárnách.  
Na Libavé vyvrcholil výcvik poradního a výcvikového týmu české armády, který bude v afghánské provincii Vardak dohlížet na vojáky afghánské armády | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

Ministerstvo obrany aktuálně nabízí v internetové databázi 52 různých benefitů. Počátkem ledna to bylo 37 různorodých nabídek. Zahrnují například výrazné slevy na zájezdy či pobyty, přes sportovní oblečení nebo využívání zkušební střelnice až po nákupy automobilů.

Váleční veteráni

Mezi válečné veterány nepatří jen účastníci bojů druhé světové války, ale i novodobí váleční veteráni, kteří po roce 1990 prošli některou ze zahraničních misí. Těch eviduje ministerstvo obrany přes 13 tisíc a jejich počet dále roste. Ať už jsou ve výslužbě nebo stále v aktivní službě.

Po automobilce Opel se nově přidal také Ford, který ve speciálním programu „Army“, určeném především pro novodobé veterány ze zahraničních misí, nabízí se zvýhodněním prakticky všechny modely.

„Velmi mě těší, s jak pozitivní odezvou se projekt benefitů pro válečné veterány setkal. Pro naši zemi i společnost je to dobrá vizitka. Děkuji všem firmám a organizacím, které projekt dosud podpořily. Věřím, že se brzy připojí další,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický.

Mezi novinky na seznamu patří také až poloviční sleva z doplatku na léky v lékárnách Dr.Max po celé České republice, zvýhodněné volání u společnosti O2 nebo sleva na pořízení vybavení malé domácí tělocvičny.

Aktuálně probíhají vyjednávání o benefitech, které by měly pomoci v oblasti bydlení. Od března by tak měli mít vojáci a veteráni například slevu až 20 procent na zakoupení projektové dokumentace na dům, altán, pergolu či garážové stání.

„Benefity začínají dostávat nový praktický rozměr a budou se zaměřovat na jednotlivé oblasti každodenního života, kde mohou být veteránům co nejvíce prospěšné,“ uvádí koordinátor Patrik Letocha z příspěvkové organizace Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, která projekt spravuje.

Program představilo ministerstvo obrany teprve loni na podzim. V zahraničí jsou takové slevové programy pro veterány už dlouhé roky jistým standardem. Například britské ministerstvo obrany na speciálním portále eviduje v celé zemi více jak 3 tisíce různých slevových nabídek na výrobky i služby prakticky všeho druhu. Od stěhování, přes oblečení, právní služby, fotografování až po ubytování nebo stavební práce. Ve výčtu ale nechybějí také například restaurace či sportovní zařízení.

inc natoaktual.cz
zpět na článek