Svaz průmyslu rozšíří nabídku práce pro válečné veterány

12. prosince 2018  20:35
Nabídku pracovních míst pro válečné veterány by měla v budoucnu roršířit spolupráce ministerstva obrany se Svazem průmyslu a dopravy ČR. Vyplývá to z podpisu vzájemného memoranda. Obrana v současnosti eviduje přes 14 tisíc novodobých a zhruba 400 druhoválečných veteránů.  
Vojáci 4. brigády rychlého nasazení během největšího letošního cvičení české armády Cooperative Effort 2011 na Doupově | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

„Péče o válečné veterány je jednou z priorit ministerstva obrany a i pro mě je velmi důležité, aby veteráni cítili naši silnou podporu při začleňování do civilního života,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.

S šéfem Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslavem Hanákem podepsali ve středu Memorandum o spolupráci při zajišťování informační podpory zájemců o zaměstnání z řad válečných veteránů při jejich dalším uplatnění na trhu práce.

Váleční veteráni

Ministerstvo obrany v současné době eviduje 14 387 novodobých válečných veteránů, tedy účastníků zahraničníchmisí a operací po roce 1989 a zhruba 400 veteránů z druhé světové války.

To má v budoucnu rozšířit nabídku volných pracovních míst pro válečné veterány a členům svazu nabídne příležitost k oslovení širší skupiny zájemců o zaměstnání.

V databázi Svazu průmyslu ČR má vzniknout prostor pro informování válečných veteránů o firmách nabízejících zaměstnání. Firmy se přitom dlouhodobě potýkají s nedostatkem lidí na trhu práce. Vojáci, kteří odcházejí do civilu, by pro ně mohli být vítanou posilou.

Podle Metnara dosavadní zkušenosti potvrzují, že pro novodobé válečné veterány je pomoc při hledání zaměstnání po skončení vojenské kariéry naprosto zásadní.

„Bývalí vojáci mívají dovednosti, po kterých v průmyslu voláme. Mají technické znalosti, jsou zvyklí se učit nový věcem, umí pracovat v týmu, ale i se rozhodovat samostatně. Zároveň jsou odolní vůči stresu a většinou ovládají cizí jazyky,” konstatoval Jaroslav Hanák.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.