natoaktual.cz

SPECIÁL: Útok na Ukrajinu

Zpravodajský souhrn
k ruské invazi na Ukrajinu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • SPECIÁL: veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET

  Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně patří mezi největší světové přehlídky obranných technologií. Letos se brány brněnského výstaviště otevřely od 22. do 24. května.  

  Veletrh obranných technologií IDET v Brně | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

  Už patnáct let platí veletrh IDET za největší akci svého druhu na evropském kontinentě. Pravidelně se na něm představují vystavovatelé z tří desítek zemí.

  Fotografie

  Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
  Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
  Letoun L-159. Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
  Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET

  Od minulého ročníku se navíc na brněnském výstavišti představuje kromě výrobců bezpečnostních a obranných systémů také technika a výstroj pro další složky integrovaného záchranného systému včetně policie a hasičů.

  "Zareagovali jsme na aktuální trendy integrace a prohlubující se spolupráce obranných a bezpečnostních struktur a zájem o účast na minulém ročníku potvrdil, že jdeme správným směrem," uvedl ředitel veletrhů IDET a PYROS/ISET Jiří Rousek.

  Veletrh IDET se koná pravidelně každý lichý rok, "alternuje" tak s největší evropskou oborovou výstavou EUROSATORY v Paříži a dlouhodobě si udržuje pozici největší přehlídky obranných a bezpečnostních technologií v prostoru nových členských států NATO.

  Z veletrhu:

  "Představujeme řadu novinek a spojení veletrhů PYROS/ISET a IDET je z našeho pohledu dobrý nápad, protože máme odběratele i v armádě. Spoustu klientů jsme si pozvali předem, ale hodně lidí přišlo i mimo pozvánky, takže s účastí jsme určitě spokojeni," zhodnotil minulý ročník jeden z vystavovatelů Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

  Posledního ročníku se zúčastnilo 369 firem z 26 zemí tří kontinentů. Celkově se v rámci  veletrhů integrovaného záchranného systému se prezentovalo dokonce 548 firem z 27 zemí. Rekordní byl i zájem návštěvníků, když branami výstaviště prošlo přes 30 tisíc registrovaných odborníků ze 34 zemí.

  Součástí každého ročníku veletrhu je bohatý doprovodný program, kde odborníci na obranné technologie diskutují o aktuálních tématech. Letos bude hlavním tématem otázka bezpečnosti informací včetně ochrany před průmyslovou špionáží.

  Portál natoaktual.cz je od roku 2007 mediálním partnerem veletrhů.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media