natoaktual.cz

SPECIÁL: Útok na Ukrajinu

Zpravodajský souhrn
k ruské invazi na Ukrajinu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • SPECIÁL: veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2015

  Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně patří mezi přední světové přehlídky obranných technologií. Letos se brány brněnského výstaviště otevřely od 19. do 21. května.  

  Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

  Veletrh IDET platí řadu let za jednu z největších akcí svého druhu na evropském kontinentě. Pravidelně se na něm představují vystavovatelé ze tří desítek zemí. Poslední roky kromě výrobců bezpečnostních a obranných systémů také technika a výstroj pro další složky integrovaného záchranného systému včetně policie a hasičů.

  Veletrh IDET se koná pravidelně každý lichý rok, „alternuje“ tak s největší evropskou oborovou výstavou EUROSATORY v Paříži a dlouhodobě si udržuje pozici největší přehlídky obranných a bezpečnostních technologií v prostoru nových členských států NATO.

  Tradičně největším vystavovatelem je ministerstvo obrany a česká armáda. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.

  Zpravodajství z veletrhu:

  Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET a Mezinárodní veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

  Na 13. mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky se představilo 331 firem, o desetinu více než před dvěma lety. Bohatá nabídka přivedla na brněnské výstaviště za tři dny více než 26 tisíc zájemců o nejmodernější obrannou, bezpečnostní a protipožární techniku. Návštěvníci přijeli ze tří desítek zemí, zahraničních mezi nimi bylo více než tisíc. Akreditovalo se 162 novinářů z osmi zemí.

  Veletrhy přivítaly řadu VIP hostů v čele s ministry obrany České republiky, Slovenska a Makedonie. Na základě pozvání ministra obrany veletrh navštívilo jedenáct oficiálních armádních delegací. Například z Turecka, Gruzie, Jihoafrické republiky nebo Ghany a delegace 30 vojenských a leteckých přidělenců.

  Galerie z uplynulých let

  Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
  Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
  Simulátor vrtulníku Mi-2. Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
  Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET

  Součástí každého ročníku veletrhu je bohatý doprovodný program, kde odborníci na obranné technologie diskutují o aktuálních tématech. Zahajovací konference „Security Trends“ se zabývala zejména trendy, hrozbami a výzvami v oblasti bezpečnosti, novými technologickými trendy pro bezpečnější Evropu a vědou a výzkumem jako prostředkem pro rozvoj společnosti. Univerzita obrany Brno pak tradičně pořádá odborné konference CATE (Community-Army-Technology-Environment).

  Portál natoaktual.cz je od roku 2007 mediálním partnerem veletrhů.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media