natoaktual.cz

SPECIÁL: Víme, co máme

Pilotní série projektu na podporu
domácího obranného průmyslu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Dezinformace či změna klimatu. Studentští diplomaté o summit nepřijdou

  6. října 2020  18:17
  Jeden z největších vzdělávacích projektů střední Evropy bude letos řešit problematiku šíření dezinformací, Evropský obranný fond či změnu klimatu. Pražský studentský summit organizuje tým více než 60 dobrovolníků Asociace pro mezinárodní otázky, která na summit zve všechny studenty středních a vysokých škol navzdory nestabilní situaci ohledně epidemie nemoci covid-19.  
  Model NATO během studentského summitu | foto: Pražský studentský summit

  Cílem projektu Pražského studentského summitu je nalézt nové talenty mezi studenty zajímající se o mezinárodní dění, a rozvinout tak zájem o mezinárodní instituce a organizace.

  Studenti mají obvykle příležitost setkat se s více než stovkou hostů z oblasti diplomacie, mezinárodní a politické agendy.

  Informace a přihlášky do Pražského studentského summitu

  Účastníci z řad studentů z celé České republiky si mohou vybrat model, ve kterém budou chtít zasednout. Jedná se o model OSN pro více člennou delegaci studentů středních škol, model NATO pro středoškoláky uskutečněný v angličtině a model EU určený pro vysokoškolské studenty.

  Kromě samotného summitu plánovaného na rok 2021 je součástí programu pět přípravných setkání probíhajících jednou měsíčně.

  Online zasedání?

  Nejistá situace ohledně vývoje pandemie komplikuje realizace vzdělávacích aktivit po celém světě. Pražský studentský summit je podle organizátorů připraven i na variantu, kdyby nebylo možné se scházet fyzicky.

  „I navzdory nepříznivé epidemiologické situaci se studenti nemusí bát, že by akce byla zrušena. Za nepříznivých podmínek proběhnou workshopy i zasedání online,“ ujišťuje Martin Bican z Asociace pro mezinárodní otázky.

  Přihlásit se na model NATO a EU je stále možné do 11. října 2020. Samotné workshopy se poté konají vždy v sobotu v Praze. V březnu se účastníci zapojí do závěrečné konference, jež slavnostně ukončí celý Pražský studentský summit.

  šar; natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu