natoaktual.cz

Summit NATO 2024

Speciální příloha
k summitu ve Washingtonu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Stíhačky, tanky a elitní jednotky přilákaly 140 tisíc diváků

  24. září 2011  15:55
  Sobotní program Dnů NATO v Ostravě přilákal na mošnovské letiště 140 tisíc lidí. K vidění jsou nejmodernější bojové letouny, elitní zásahové jednotky i akrobatické skupiny. Organizátoři připravili patnáctihodinový program nabitý akcí.  

  Samohybná houfnice DANA | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

  Od rána už prošlo branami mošnovského letiště podle policie 140 tisíc diváků. Čekal je bohatý program plný dynamických ukázek, například vystoupení dvou leteckých akrobatických skupin. Program pokračuje i po celou neděli.

  Dny NATO v Ostravě
  Vstup je zdarma. Letošní jedenáctý ročník proběhne 24.- 25. září na letišti v Ostravě-Mošnově. Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil Armády České republiky jsou ojedinělou nekomerční přehlídkou, na které mohou návštěvníci vidět vedle nejmodernější armádní techniky také to nejlepší, co má k dispozici policie, hasiči, záchranná služba, celníci, vězeňská služba a další složky.
  Více informací na oficiálních stránkách www.natodays.cz

  Původně měly dorazit tři akrobatické skupiny. Největší letošní tahák ale nedorazí. Na poslední chvíli zrušila své vystoupení legendární akrobatická skupina britských Red Arrows, kteří se v České republice měli představit po pěti letech. Protože se jeden z členů musel vrátit do vlasti a v srpnu přišli tragicky o jednoho ze svých členů, vystupovala by formace pouze v sedmi členech. To však není dovoleno.

  Mezi hlavní lákadla patří americký strategický bombardér B-52. Atraktivní jsou akční ukázky vysvobození rukojmí z letadla nebo zásah proti pašerákům v podání české a německé celní zásahové jednotky.

  Akce, na kterou je vstup zdarma, má tradičně velkou návštěvnost. Loni se do Mošnova přišlo podívat 185 tisíc lidí. Organizátoři i policie upozorňují, že se na příjezdových cestách kolem Mošnova mohou tvořit až několikahodinové kolony.

  V pořadí už jedenáctého ročníku Dnů NATO v Ostravě se letos účastní 17 zemí. Poprvé jsou mezi nimi Švédsko, Norsko, Turecko a také Izrael. Ten ukáže dva bojové letouny F-15D Baz, transportní stroj C-130 Hercules a představí speciální vrtulníkovou záchrannou jednotku Unit 669.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media