Většinou dodávaných vozidel tvoří podle tiskové zprávy firmy právě pásová bojová vozidla pěchoty Marder 1A3. Zatím poslední objednávku 20 těchto obrněnců pro Ukrajinu dodal Rheinmetall v posledních dvou měsících a přímo ji financovala německá vláda.
Verze Marder 1A3, kterou ukrajinští obránci dostali, je vybavena přídavnými laserovými dálkoměry pro efektivní a přesné zaměření cíle. Podobně vybavená vozidla dostává Ukrajina od jara 2023.
První obrněnce firma nejprve na vlastní náklady renovovala ze zásob německé armády v továrnách koncernu v Unterlüßu a Kasselu.
Obrněnce Marder přitom patří mezi jedny z celosvětově nejosvědčenějších bojových vozidel svého druhu. Vozidlo bylo vyvinuto pro Bundeswehr v 70. letech minulého století a ve službě zůstává asi 300 kusů. V průběhu let bylo vozidlo několikrát modernizováno. Ve výzbroji německé armády jej ale v posledních letech postupně nahrazuje moderní obrněnec Puma.
Zajímavosti je, že vozidlo Marder získalo první bojové zkušenosti až 38 let od chvíli, kdy vstoupilo do služby (1971). Konkrétně v červenci 2009 obrněnce úspěšně bránily německou základnu proti ozbrojencům Talibanu v okrese Chahar Dara v afghánské provincii Kundúz.
Kromě dodávek renovovaných bojových vozidel pěchoty koncern Rheinmetall letos otevřel na západě Ukrajiny společnou německo-ukrajinskou továrnu na výrobu moderních obrněnců Lynx a připravuje stavbu nové ho závodu na výrobu munice.