19. dubna 1999 došlo k přesunu Spolkového parlamentu z německého Bonnu do Berlína. Ačkoli sjednocení Německa proběhlo v roce 1990, přesun sídla byl uskutečněn až o devět let později. V budově se dnes konají národní a mezinárodní konference.
Zdroj: Bundestag.de
20. dubna 1990 skončila takzvaná pomlčková válka, kdy se Češi a Slováci přeli o podobu oficiálního názvu republiky. Na české straně se využíval spojený název, na straně slovenské zase název s pomlčkou. Československá federativní republika byla nakonec kompromisně přejmenovaná na Českou a Slovenskou federativní republiku.
Zdroj: iDNES.cz
21. dubna 2005 vyzvala Aliance na zasedání v litevském Vilniusu Ukrajinu k zintenzívnění dialogu o její aspiraci na členství v NATO. Ministři zahraničí členských států se rovněž dohodli na posílení spolupráce a podpory při reformě Ukrajiny, včetně posílení demokratických institucí, či spolupráce obranného a bezpečnostního sektoru.
Zdroj: NATO
22. dubna 2016 na Den země byla podepsaná takzvaná Pařížská klimatická dohoda, kterou se signatářské státy zavázaly ke snaze o zlepšení klimatických podmínek na planetě.
Zdroj: Europa.eu
23.–25. dubna 1999 se u příležitosti padesátého výročí Aliance ve Washingtonu uskutečnil summit NATO. Byla přijata nová strategická koncepce pro 21. století, v níž spojenci schválili možnost zásahu mimo území členských států v blíže nedefinovaném euroatlantickém prostoru s tím, že prvořadou zodpovědnost za udržování míru nese OSN. NATO rovněž rozhodlo, že další jednání o rozšíření Aliance se uskuteční do roku 2002. Aliance a sedm států sousedících s Jugoslávií souhlasilo s takzvaným Paktem stability Balkánu, který předložilo Německo.
Zdroj: NATO
25. dubna 2008 byly formálně zahájeny přístupové rozhovory o vstupu do NATO s Albánii a Chorvatskem. Přístupová jednání se týkají závazků členství v NATO – politických, vojenských, bezpečnostních a právních. Protokoly jsou dodatky k Severoatlantické smlouvě, které po podpisu a ratifikaci všemi členskými státy umožní kandidátské krajině stát se právoplatným členem.
Zdroj: NATO