15. února 2017 podepsali ministři obrany Německa, Rumunska a České republiky dohodu o prohloubení obranné spolupráce. Součástí dohody bylo rozhodnutí, že česká 4. brigáda rychlého nasazení a rumunská 81. mechanizovaná brigáda budou úzce spolupracovat s německou 10. obrněnou divizí a Divizí rychlé reakce.
Zdroj: NATO
16. února 2001 se týlová základna Taszár v jižním Maďarsku, využívaná americkými jednotkami, stala oficiální základnou Severoatlantické aliance. Jednalo se o první základna NATO v bývalém sovětském bloku.
Zdroj: natoaktual.cz
17. února 2000 začalo první společné štábní cvičení NATO a ZEU CMX/CRISEX 2000 zaměřené na krizové řízení. Cvičení se uskutečnilo v členských zemích NATO a ZEU, v sídlech obou organizací a na strategických velitelstvích aliance. Cílem cvičení bylo budování společné evropské bezpečnostní identity. Jeho úkolem bylo připravit mírovou operaci pod vedením ZEU, na kterou poskytla prostředky NATO. Cvičení skončilo 23. února.
Zdroj: natoaktual.cz
18. února 1952 vstoupilo Řecko a Turecko do řad členů Severoatlantické aliance. Jednalo se o první rozšíření aliance. Počet členů se po tomto rozšíření zvýšil ze zakládajících dvanácti na čtrnáct.
Zdroj: NATO
19. února 2018 NATO spustilo projekt na budování obranných kapacit Jordánska. Tento projekt, s plánovaným trváním na tři roky, pomáhá Jordánskému Národnímu středisku pro bezpečnost a krizový management dosáhnou plné operační způsobilosti a zvyšuje jordánské kapacity v oblastech národní odolnosti a pružnosti, vládní kontinuity a krizového managementu. Tento vlajkový projekt může probíhat díky přispění čtyř spojenců – Nizozemska, Německa, Norska a Turecka.
Zdroj: NATO
20. února 2003 byla spuštěna operace Display Deterrence. Nasazení souviselo s druhou válkou v zálivu a v rámci něho NATO vyslalo letouny AWACS a baterie protivzdušné obrany do Turecka. Operace trvala do 16. dubna 2003. Letouny AWACS absolvovaly 100 misí a nalétaly 950 letových hodin.
Zdroj: freedomanatomy.com
21. února 2013 posílily své partnerství NATO s Austrálií podpisem Individuálního partnerství a Kooperačního programu (IPCP). Tímto se dále prohloubí partnerství Aliance se státy asijsko-pacifického regionu.
Zdroj: NATO