8. března 2004 začalo vůbec první společné cvičení protiraketové obrany ve formátu NATO-Rusko. Cílem bylo zajistit rychlou a efektivní spolupráci při nasazení ve stejné misi proti případné raketové hrozbě. Cvičení, s formálním názvem Cvičení velitelského stanoviště, bylo počítačovou simulací v reálném čase, která se zaměřila na velení a řízení vojsk v konkrétní situaci.
Zdroj: NATO
9. března 2000 vyšla zpráva o údajném úniku informací Severoatlantické aliance ohledně operace v bývalé Jugoslávii, včetně cílů a letových tras. NATO zprávy popřelo, nicméně výrazně snížilo počet lidí, kteří měli k dokumentům přístup.
Zdroj: The Guardian
10. března 1966 vystoupila Francie z vojenských struktur NATO a požadovala stáhnutí všech základen a jednotek z francouzského území. Došlo tak například k přestěhování Strategického velitelství pro operace (SHAPE) z Paříže do Bruselu. Nicméně i nadále pokračovala v podpoře kolektivní obrany a rozvíjení cílů Aliance. Plně se do vojenských struktur vrátila až v roce 2009.
Zdroje: diplomatie.gouv.fr, cvce.eu
11. března 1985 vydala Charta 77 dokument, takzvanou Pražskou výzvu, který nabádal k ukončení rozdělení světa na dva mocenské bloky, rozpuštění Severoatlantického paktu a Varšavské smlouvy, či stažení a odstranění všech jaderných zbraní v Evropě.
Zdroj: listy.cz
12. března 1999 vstoupila Česká republika spolu s Polskem a Maďarskem do Severoatlantické aliance.
Zdroj: natoaktual.cz
13. března 2008 souhlasil kanadský parlament s rozšířením kanadské účasti v misi v Afghánistánu do roku 2011.
Zdroj: The Star
14. března 1939 začala okupace Československa nacistickým Německem ve Slezsku a na severní Moravě. Oficiálně obsadila německá vojska území o den později - 15. března, jednotky se na našem území ale objevily už o den dříve.