natoaktual.cz

SPECIÁL: Útok na Ukrajinu

Zpravodajský souhrn
k ruské invazi na Ukrajinu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • SPECIÁL: Veletrh obranných technologií IDET 2019

  28. května 2019  7:46,  aktualizováno  31.5 22:12
  Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně patří mezi přední světové přehlídky obranných technologií. Letos se brány brněnského výstaviště otevřely od 29. do 31. května.  

  Veletrh obranných technologií IDET v Brně. Obrněnec Pandur | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

  Veletrh IDET platí řadu let za jednu z největších akcí svého druhu na evropském kontinentě. Pravidelně se na něm představují vystavovatelé ze tří desítek zemí. Poslední roky kromě výrobců bezpečnostních a obranných systémů také technika a výstroj pro další složky integrovaného záchranného systému včetně policie a hasičů.

  Letošní ročník bezpečnostních veletrhů představil exponáty celkem 534 firem z 35 zemí a dokumentoval rostoucí sílu českého obranného průmyslu.

  Fotografie

  Veletrh obranných technologií IDET v Brně. Vozidlo Perun přeloučského výrobce...
  Veletrh obranných technologií IDET v Brně
  Pásový obrněnec Puma na veletrhu obranných technologií IDET v Brně
  Premiér Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar na veletrhu obranných...

  Podle prezidenta Asociace obranného průmyslu Jiřího Hynka jde o důkaz, že český obranný a bezpečnostní průmysl opět poskočil technologicky dopředu. „Ve světě se nemáme za co stydět, což je vidět už z toho, že 90 procent produkce vyvážíme a na zahraničních trzích porážíme i renomované světové výrobce,“ konstatoval.

  V prvních třech dnech branami výstaviště prošlo 26 tisíc návštěvníků, sobotní akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem určená pro širokou veřejnost přilákalo na brněnské výstaviště přes 10 tisíc diváků.

  Souhrn článků z veletrhu

  Veletrh IDET se koná pravidelně každý lichý rok, „alternuje“ tak s největší evropskou oborovou výstavou EUROSATORY v Paříži a dlouhodobě si udržuje pozici největší přehlídky obranných a bezpečnostních technologií v prostoru nových členských států NATO.

  Tradičně největším vystavovatelem je ministerstvo obrany a česká armáda. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.

  Speciálním partnerem veletrhu letos bylo Švédsko. „Švédsko a Česká republika mají skvělé vztahy a v obranném sektoru úzce spolupracují třicet let,“ uvedl švédský ministr obrany Peter Hultqvist.

  Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media