natoaktual.cz

Summit NATO 2024

Speciální příloha
k summitu ve Washingtonu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Armáda prodává hotel u Lipna, střelnici i nepoužívané letiště

  27. července 2011  20:11
  Ministerstvo obrany prodává další nepotřebné nemovitosti za více jak 340 milionů korun. V nabídce je například hotel u Lipna, lukrativní poschoďové garáže v Praze, muniční sklad, bunkry, ale také letiště.  
  Podle mluvčího ministerstva obrany Vladimíra Lukovského jde o prodej nemovitostí, "které byly vyřazeny z užívání, pro resort obrany jsou dále nepotřebné". Seznam nabízených nemovitostí lze i s fotografiemi najít na armádních internetových stránkách www.onnm.army.cz.

  V nejnovější nabídce odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem ministerstva obrany je 31 různých nemovitostí. Nejlacinější objekty armáda nabízí za 11 tisíc. Jde o pozemek u Chocerad. Naopak nejdražší položkou je nepoužívané letiště Všechov u Tábora, za které chce armáda 64 milionů korun.

  Mezi objekty a pozemky označenými jako nepotřebné a určenými k prodeji je například hotel v Horní Plané u Lipenské přehrady za bezmála 50 milionů korun nebo rozestavěné poschoďové garáže v Praze-Čimicích za podobnou částku.

  Armáda se zbavuje také chaty Radost v Desné nebo bývalého školicího zařízení v CHKO Šumava. Zájemce za zrekonstruovaný objekt musí nabídnout nejméně 4 miliony korun.

  Jako nepotřebné jsou vedeny také rozsáhlé pozemky bývalé střelnice v Bezděčíně u Mladé Boleslavi nebo areál bývalého muničního skladu v Sedlnicích. Od roku 2001 už podobně armáda prodala nejrůznější objekty a areály za více jak 2 miliardy korun.

  inc natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media