natoaktual.cz

SPECIÁL: Summit NATO 2021

Vrcholná schůzka spojenců Aliance
14. června v Bruselu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Banner národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost

  Jsme svědky dynamicky se proměňujícího bezpečnostního prostředí, a proto Jagello 2000 považuje za důležité udržet debatu na téma bezpečnost na nejvyšší politické a expertní úrovni. Tu iniciovalo před dvěma lety při příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance v březnu 2014 na Pražském hradě.

  Jagello 2000 by rádo zachovalo tento jedinečný formát interakce a věcné diskuze mezi politickou reprezentací a odbornou veřejností a navázalo na úspěch a pozitivní reakce z dvou uplynulých konferencí.

  III. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“ se uskutečnila 27. května 2016 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (vchod Sněmovní 1).

  Předchozí ročníky

  Nad konferencí převzal opětovnou záštitu Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Podporu konferenci vyslovil rovněž předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka.

  Role „keynote speakera“ se zhostil exkluzivní zahraniční host Alexander Vershbow, zástupce generálního tajemníka Severoatlantické aliance.

  Auditorium této politicko-expertní debaty na národní úrovni tvoří zejména členové Parlamentu České republiky, vrchní představitelé ozbrojených sil, zástupci ministerstev zahraničních věcí, obrany a vnitra, nejvýznamnější čeští bezpečností experti, diplomaté a vojenští přidělenci členských zemí NATO, zástupci médií a další hosté z řad odborné veřejnosti.

  Na konferenci byly shrnuty hlavní změny v bezpečnostním prostředí za poslední rok jak z pohledu České republiky, tak mezinárodních institucí. Zároveň účastníci konference hledáli odpovědi na otázku, jak by měla a mohla naše země na tyto změny reflektovat, přičemž byl diskutován postoj a pozice České republiky k této problematice v kontextu nadcházejícího červencového summitu Severoatlantické aliance ve Varšavě, kterému konference předchází.

  Shrnutí konference naleznete v komentáři od brig. gen. (v záloze) Františka Mičánka z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studiíí Univerzity obrany.

  3. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost
  3. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost
  3. národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost

  Organizátor

  Logo Jagello 2000

  Hlavní partneři

  Logo Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
  Logo NATO PDD

  Marketingoví partneři

  Logo BAE Systems
  Logo Bell Helicopter
  Logo SAAB

  Partner

  Logo Advanced Limousine Service

  Mediální partner

  Logo natoaktual.cz

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media