V roce 2018 byla takřka zničena americká Tyndalova letecká základna. Došlo také k poškození vysoce pokročilých stíhacích letounů F-22. Nešlo ale o raketový útok někde na Středním východě, ale o hurikán Michael, který zasáhl americký stát Florida.
Hurikány či požáry jsou sice běžným přírodním jevem, podle vědců je ale změna klimatu činí stále nebezpečnějšími. Jak uvádí například meteorolog Jefa Berardelli, mezi hurikánem Michael a globálním oteplováním existuje jasná spojnice. Teplota vod Mexického zálivu byla totiž v té době až o pět stupňů vyšší, než bývá obvyklé.
Škody způsobené americkým ozbrojeným silám během hurikánu Michael předčily jakýkoliv vojenský útok na americkou základnu během posledních let. Pentagon si je této situace vědom, a proto navzdory zápornému postoji prezidenta Donalda Trumpa ke změně klimatu situaci pečlivě sleduje. Například podle zprávy z roku 2019 je 79 námořních základen ohroženo stoupajícími hladinami oceánů. Poškození hrozí ale také infrastruktuře či zásobám pitné vody, a to nejen v USA, ale také jinde ve světě. Klimatická změna tak může vyvolat také zhoršení globální bezpečnostní situace.
Zdroj: NBC News (USA)