Co psala světová média o Severoatlantické alianci

V amerických ozbrojených silách přibývá nakažených koronavirem

Vydáno 27.11.2020
S Díkuvzdáním přibyl ve Spojených státech amerických počet vojáků pozitivně testovaných na covid-19.  

Velitel americké 7. flotily admirál Bill Merz na inspekci letadlové lodi USS Theodore Roosevelt, kde se rozšířila nákaza novým koronavirem (5. dubna 2020) | foto: DVIDS

S Díkuvzdáním přibyl ve Spojených státech amerických počet vojáků pozitivně testovaných na covid-19. Během 24 hodin jich přibylo přes 1 300. Velký počet nakažených hlásí například torpédoborec USS Michael Murphy, kde se nakazila téměř čtvrtina ze třísetčlenné posádky. Americké ministerstvo obrany se proto rozhodlo nasadit přísnější opatření proti šíření viru. Omezí například počet zaměstnanců přímo v Pentagonu a zavede povinné zakrývání úst a nosu tam, kde není možno udržovat dostatečné rozestupy.

Vyšší počet nakažených zatím nemá podle ministerstva vliv na probíhající operace ani na připravenost ozbrojených sil. Od začátku pandemie se nakazilo 110 982 osob spadajících pod ministerstvo obrany, přičemž vojáků mezi nimi bylo necelých 75 tisíc. Z nemoci se doposud uzdravilo 67 tisíc zaměstnanců ministerstva a 124 nakažených zemřelo.

Zdroj: CNBC (USA)

luk; natoaktual.cz