První zprávy o severokorejských obětech se objevily na začátku tohoto týdne. V říjnu vyšlo najevo, že Severní Korea vyslala na podporu ruského válečného úsilí 10 000 vojáků.
Tito vojáci, z nichž většina pravděpodobně nemá žádné předchozí bojové zkušenosti, strávili podle dostupných informací své první týdny v Rusku výcvikem a vykonáváním podpůrných rolí.
Oběti měly údajně vzniknout v oblasti Kursk, kde ukrajinské síly brání malé území získané během překvapivé invaze v srpnu.
Podle Lee Sung-kwona existují zprávy o přípravách na další nasazení severokorejských vojáků. Ani Rusko, ani Severní Korea dosud oficiálně nepotvrdily rozmístění severokorejských jednotek, nicméně v prohlášení, které zveřejnila státní tisková agentura KCNA, Severní Korea uvedla, že spojenectví s Moskvou „odrazuje Spojené státy a Západ od rozšiřování vlivu“.
Zdroj: BBC (Velká Británie)