natoaktual.cz

SPECIÁL: Summit NATO 2021

Vrcholná schůzka spojenců Aliance
14. června v Bruselu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • Co je Den NATO


  Den NATO v Ostravě je ojedinělá akce, která svou koncepcí a rozsahem nemá obdoby nejen v celé České republice, ale ani ve Střední Evropě.

  Cílem je prezentovat široké veřejnosti prostředky, kterými disponuje Česká republika a její spojenci pro zajišťování bezpečnosti. V uplynulých letech se Den NATO v Ostravě dvakrát konal na výstavišti Černá louka.

  Pro vzrůstající zájem ze strany veřejnosti i účastníků se organizátoři rozhodli v letošním roce akci uskutečnit na letišti v Ostravě-Mošnově, které navíc skýtá možnost předvedení atraktivních dynamických ukázek těžké vojenské techniky a hlavně také leteckých.


  Den NATO se skládá z těchto základních částí:
  - statické ukázky těžké techniky
  - dynamické ukázky těžké techniky
  - dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek
  - letové ukázky


  Na letišti tak je možné předvést například velmi zajímavé ukázky, jako zadržení kamionu s jaderným nákladem (Zásahová jednotka Generálního ředitelství cel), osvobození rukojmích z autobusu (zásahová jednotka Policie České republiky Správy Severomoravského kraje) či kruhová obrana napadené eskorty (Speciální jednotka Vězeňské služby).


  Na letošním ročníku Dne NATO v Ostravě se bude prezentovat 20 účastníků ze tří zemí - České republiky, Polska (Miejska Państwowa Straź Poźarna Gliwice) a Velké Británie (British Military Advisory Training Team for Central and Easter Europe)

  Letiště bude otevřeno od 11.00 do 18.00, slavnostní zahájení bude ve 13.00 za účasti náčelníka Generálního štábu Armády České republiky Pavla Štefky, hejtmana Moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského a primátora města Ostravy Aleše Zedníka.

  Den NATO v Ostravě je nekomerční akce.

  Vstup na celý program je zdarma.


  Organizátory jsou sdružení Jagello 2000 a 21. krajské vojenské velitelství v Ostravě. Den NATO v Ostravě finančně podporují: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Krajský úřad Moravskoslezského kraje a Statutárního město Ostrava.


  Zpět

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media