Atmosféru Dnů NATO v Ostravě připomíná sestřih nejlepších záběrů

28. října 2012  9:24
Podívejte se na exkluzivní sestřih toho nejlepšího z letošních Dnů NATO v Ostravě. Dechberoucí koncert špičkových letců na nebi a bojové akce na zemi vidělo přímo na místě 208 tisíc diváků.  
Britský akrobatická skupina Red Arrows | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

Pro všechny, kteří na mošnovském letišti byli, je to připomenutí neopakovatelných zážitků. A kdo chyběl, může alespoň na okamžik nasát výjimečnou atmosféru největší show svého druhu v Česku i v celé střední Evropě.

Exkluzivní sestřih nejlepších záběrů připravil pro organizátory akce tým britské společnosti PlanesTV, který patří mezi absolutní světovou špičku ve výrobě záznamů z leteckých přehlídek. V Česku dostali Britové takový úkol vůbec poprvé.

Nechybí v něm monumentální přelet dvousettunového amerického bombardéru B-52 Stratofortress, špičková precizní akrobacie legendárních britských Red Arrows, ukázka tankování českého gripenu za letu přímo nad letištní plochou i unikátní autentické záběry přímo z kokpitu tureckého letounu F-16 Soloturk během vystoupení.

Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil Armády České republiky jsou nekomerční akcí. V pořadí už dvanáctý ročník letos proběhl 22. a 23. září na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově a zúčastnilo se ho rekordních 19 zemí.

Dvoudenní show za dobu svého trvání proslula ve světě unikátním spojením leteckého dne a dynamických pozemních ukázek, ve kterých se divákům představují vojáci, protiteroristické jednotky, policie a další bezpečnostní a záchranářských složky. Vstup je zdarma.

inc natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.