Vojenská nemocnice otevřela ve stanu odběrové místo pro testování

13. března 2020  14:23
Ústřední vojenská nemocnice v pražských Střešovicích v pátek před polednem otevřela odběrové místo takzvaného „prvního kontaktu“ pro testování lidí na nový koronavirus. Z bezpečnostních důvodů je umístěno venku ve stanu v areálu nemocnice.  
Odběrové místo Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích | foto: AČR

Otevření odběrového místa je podle mluvčí nemocnice Jitky Zenkeové opatřením v boji proti epidemii COVID-19 na základě rozhodnutí vlády, které zařadilo Ústřední vojenskou nemocnici mezi odběrová centra v Praze.

„Je situováno ve stanu v areálu nemocnice, aby bylo separované od běžných pracovišť a minimalizoval se tak případný přenos nákazy,“ konstatovala.

Vojenská nemocnice tak má už dvě odběrová místa. Jedno „prvního kontaktu“ venku a druhé přímo v nemocnici. To funguje na klinice infekčních nemocí 1. Lékařské fakulty a Ústřední vojenské nemocnice, která zároveň zajišťuje další péči o infekční pacienty. „Na obou odběrových místech jsou všichni pracovníci vybaveni příslušnými ochrannými prostředky,“ dodala Zenkeová.

Nemocnice zároveň z bezpečnostních důvodů doporučuje, aby lidé přicházeli k odběrům do až po předchozí konzultaci a na doporučení hygienika. „Všechna opatření provádíme s maximálním úsilím zajistit bezpečnost jak pacientů, tak personálu,“ uvedla mluvčí s tím, že však nelze stoprocentně zabránit tomu, aby se lidé „s podezřením“ nepotkali se zdravými.

Armáda v neděli také vypraví letecký speciál, který z Číny přiveze speciální testy na koronavirus. Určí výsledek za 29 minut a budou k dispozici ke kontrolám na státních hranicích..

inc natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.