natoaktual.cz

SPECIÁL: Summit NATO 2021

Vrcholná schůzka spojenců Aliance
14. června v Bruselu

 • natoaktual.cz
 • Zpravodajství
 • Informační centrum o NATO
 • nato.idnes.cz

 • • PROVEDENÁ CVIČENÍ

  Hlavní společná cvičení - cvičení a velitelsko-štábní cvičení sil NATO Response Forces měla za úkol secvičení a certifikaci jednotek k dosažení plné operační schopnosti a k případnému nasazení 312. praporu chemické a biologické ochrany – mezinárodního NBC od 1. července 2004, v souladu s požadavky velitelství SHAPE a AJFC v Neapoli.

  Zúčastnli se jich velitel a příslušníci štábu a jednotek 312. praporu, vybraní na certifikačních cvičeních vyčleněných zahraničních jednotek pro mezinárodní prapor NATO.

  Velitelsko-štábní cvičení - úkolem těchto cvičení je sladit činnost štábu praporu a štábu nadřízeného stupně.


  Přehled:
  Vyvedení jednotky na cvičišti chemického vojska v Tisé
  28. dubna - 7. května 2004 Úkolem cvičení je prověřit sladění činnosti čet, rot a praporu jako celku v polních podmínkách a prověřit schopnost života jednotky v terénu s vlastním logistickým a zdravotním zabezpečením.

  "EAGLE NEST" – 27. - 29. ledna 2004
  Účastní se velitelství praporu. Cílem je ujasnění úlohy praporu v sestavě Sil rychlé reakce NATO a příprava na další manévry.

  "EAGLE ENTRY" – 9. - 13. února 2004
  Účastní se část štábu praporu. Úkolem je prověřit sladění štábu praporu a nadřízeného stupně v podmínkách vyvedení vojsk a finální příprava na další cvičení.

  "EAGLE LANDING" – 22. března - 2. dubna 2004
  Účastní se celý štáb praporu a část roty chemické ochrany. Cílem je prověřit štábní práci, praporní standardní operační postupy a koordinaci činnosti štábu praporu a štábu nadřízeného stupně a schopnost rychle reagovat na vývoj situace během operace.

  "ALLIED ACTION 2004" - 25. května - 8. června 2004
  Soubor velitelsko-štábních cvičení vyvrcholil závěrečným certifikačním cvičením Sil rychlé reakce NATO pod názvem "ALLIED ACTION 2004". Zúčastnil se ho štáb praporu a část jednotky. Úkolem bylo prověřit přímo v terénu schopnost reakce štábu na vyvíjející se situaci a rychlé a operativní velení podřízeným jednotkám. Závěrem cvičení byla certifikace praporu k nasazení kdekoliv na světě.

  • "PEACEFUL DRAGON 2006" - 10. - 12. října 2006
  Mezinárodní cvičení 312. mnohonárodního praporu radiační, chemické a biologické ochrany, do něhož jsou zapojeny jednotky z Polska, USA, Rumunska, Bulharska, Portugalska, Španělska, Slovinska a České republiky. Tento prapor má k 1. lednu 2007 dosáhnout úrovně plné připravenosti a být schopen v rámci Sil rychlé reakce NATO (NRF) plnit operační úkoly. V rámci cvičení plní vojáci řadu specifických úkolů, které simulují různé varianty nasazení dekontaminačních týmů, laboratoří a odběrových týmů.

  «zpět

   

   

   

   

  Barista i záchranář u kanónu

  Říjen 2019

  Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

  Dny NATO v Ostravě

  Září 2019

  Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

  Továrna na instruktory

  Červenec 2019

  Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

  Mraky prachu, vedro a léčky

  Červen 2019

  Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.

  Partneři portálu

  NATO PDD iDnes.cz Newton Media