Závodníky trápila sněhová bouře

29. ledna 2007  22:08
Sněhová bouře potrápila účastníky extrémního armádního závodu Winter Survival, který o víkendu odstartoval v Jeseníkách. Soutěžní týmy mají za sebou první etapu, při níž musely vystoupat na nejvyšší vrchol Praděd. Tam vítr dosahoval rychlosti až 100 kilometrů za hodinu.  

Na trať první etapy vystartovala soutěžní družstva hned v 7 hodin ráno. Závodníci absovovali na lyžích první výstup od hotelu Barborka k vysílači na nejvyšším vrcholku Pradědu.

"Závod komplikovalo husté sněžení a ledový vítr. Ve sněhové vánici byla stížená i samotná orientace v terénu," řekl mluvčí závodu Pavel Pazdera. Vítr tam dosahoval rychlosti až 100 kilometrů za hodinu.

Horská služba přitom v Jeseníkách po víkendové sněhové bouři vyhlásila třetí stupeň lavinového nebezpečí.

Z vrcholu Pradědu závodníci sjeli k Divokému dolu, kde na čekal obtížný sestup a kilometrový výstup na sněžnicích v hlubokém sněhu. Závod pak pokračoval sjezdem zpět k horské chatě Barborka.

Odpoledne čekala na závodníky poblíž Karlovy Studánky další disciplína – závod na sněžnicích. Kilometrovou trať v členitém terénu s hlubokými závějemi museli členové jednotlivých týmů absolvovat navázáni na lano.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.