Závod vedou rakouští horalé

1. února 2007  8:38
Po třech soutěžních dnech zatím v extrémní armádním závodě Winter Survival vedou zkušení rakouští horalé ze Školy horských vůdců a záchranářů. Směřují tak zisku čtvrtého vítězství v řadě za sebou.  

Dvoudenní nejnáročnější etapu podle předběžných informací nejlépe zvládli Rakušané. Na druhé pozici je tým pražského velitelství Vojenské policie. Na třetím místě pak družstvo 156. záchranného praporu z Olomouce.

Rakouský tým obhajuje prvenství s posledních tří ročníků závodu. Doposud se závodu Winter Survival účastnili zkušení horští vůdci, kteří v armádní škole cvičí vojáky, záchranáře i piloty v lyžování, alpinismu, horolezectví a v dovednostech, jak přežít v přírodě.

Během dvoudenní etapy závod vzdalo kvůli zraněním a vyčerpání pět družstev. Ze soutěže tak například odstoupilo kvůli vymknutému kotníku jednoho ze členů družstvo z Týniště nad Orlicí, které po první etapě vedlo.

V závodě nepokračují ani belgičtí vojáci z výcvikového střediska Para-Commandos v Marche-les-Dames, německý tým ze Školy pozemního vojska v Hammelburgu, specialisté z Vojenského oboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a druhé družstvo Vojenské policie.

Naopak do posledního čtvrtého dne soutěže pokračuje čistě ženský tým Univerzity obrany v Brně a smíšený tým z Hradce Králově se dvěma ženami.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.