Veletrh obohatí atraktivní ukázky

12. května 2008  9:05
Nejmodernější technika profesionálních hasičů v akci bude k vidění v rámci doprovodného programu letošních Středoevropských bezpečnostních veletrhů. Ty začínají v úterý 13. května na brněnském výstavišti.  

"Návštěvníci veletrhu mohou v úterý odpoledne zhlédnout ukázku hašení požáru ve vyhlídkové věži brněnského výstaviště. Hasiči evakuují celkem deset figurantů, z toho dva vrtulníkem přímo ze střechy věže," přibližuje mluvčí veletrhu Radek Toman.

Právě výšková dominanta výstaviště se stane v úterý místem téměř hodinového taktického cvičení.

"V následujících dnech pak brněnští hasiči připravili pro návštěvníky veletrhu ukázky hašení různých požárů od hořící pneumatiky vozu, sena či postupy hašení požárů v bytě," přibližuje Toman. Velice atraktivní pro návštěvníky veletrhu podle něj jistě budou i ukázky hašení osobních vozidel a vyprošťování raněných.

Hasiči mají připravený i atraktivní program pro děti. "Budou si moci vyzkoušet hašení domečku, dětský trenažér 'lezec' či prolézt evakuačním tunelem," uzavírá Toman.

Veletrh PYROS/ISET 2008 je jedním z největších evropských veletrhů požární a bezpečnostní techniky a služeb a je určen jak odborné, tak laické veřejnosti.

Zpravodajský a informační portál natoaktual.cz je mediálním partnerem veletrhu.

pb natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.