V aréně se budou prohánět obrněnce i speciální technika

12. května 2015  16:09
Na veletrh obranných technologií IDET v Brně se po čtyřech letech vrací speciální terénní polygon. V divácky atraktivní aréně se v dynamických ukázkách představí armádní technika, ale také hasiči, policisté a záchranáři.  
Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET - Obrněný transportér Pandur. | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

Aréna s překážkovou dráhou patřila vždy v minulosti k divácky nejatraktivnějším částem programu veletrhu IDET na brněnském výstavišti. Organizátoři se ji proto po letech rozhodli znovu otevřít.

Návštěvníci veletrhu tak budou mít šanci vidět kromě statických ukázek techniku také přímo v akci. Kromě armády se na polygonu představí i policie, hasiči a záchranáři. K vidění budou také letové ukázky moderních bezpilotních strojů.

SPECIÁL: Veletrh IDET v Brně

Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie

Česká armáda předvede jízdní vlastnosti osobních, užitkových i nákladních a speciálních vozidel včetně obrněnce Pandur, vyprošťovacího vozidla TATRA 8x8 MAMUT či mostního speciálu TATRA 8x8 HN.

Slovenská armáda připravuje ukázku dekontaminačního vozidla TATRA 815 8x8 DEKVOZ. Policie se představí ukázkou výcviku a činnosti jízdní policie a předvede se také zásahová jednotka při zadržení nebezpečného pachatele za pomocí vozidel. Hasiči se budou prezentovat například ukázkou zásahu při havárii autobusu. Městská policie Brno předvede ukázku z práce psovodů a zajištění pachatele u vozidla.

První den veletrhu, tedy v úterý 19. května jsou ukázky naplánovány ve 13 a v 16 hodin. Ve středu a ve čtvrtek pak budou probíhat třikrát denně, a to v 10, ve 13 a v 16 hodin. 

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.