SPECIÁL: veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2015

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně patří mezi přední světové přehlídky obranných technologií. Letos se brány brněnského výstaviště otevřely od 19. do 21. května.  
Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Obrněné vozidlo VEGA Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Letoun L-159. Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Simulátor vrtulníku Mi-2. Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET Slovensko-český projekt modernizovaného bojového vozidla pěchoty BVP-M2 SKCZ

Veletrh IDET platí řadu let za jednu z největších akcí svého druhu na evropském kontinentě. Pravidelně se na něm představují vystavovatelé ze tří desítek zemí. Poslední roky kromě výrobců bezpečnostních a obranných systémů také technika a výstroj pro další složky integrovaného záchranného systému včetně policie a hasičů.

Veletrh IDET se koná pravidelně každý lichý rok, „alternuje“ tak s největší evropskou oborovou výstavou EUROSATORY v Paříži a dlouhodobě si udržuje pozici největší přehlídky obranných a bezpečnostních technologií v prostoru nových členských států NATO.

Tradičně největším vystavovatelem je ministerstvo obrany a česká armáda. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.

Zpravodajství z veletrhu:

Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET a Mezinárodní veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

Na 13. mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky se představilo 331 firem, o desetinu více než před dvěma lety. Bohatá nabídka přivedla na brněnské výstaviště za tři dny více než 26 tisíc zájemců o nejmodernější obrannou, bezpečnostní a protipožární techniku. Návštěvníci přijeli ze tří desítek zemí, zahraničních mezi nimi bylo více než tisíc. Akreditovalo se 162 novinářů z osmi zemí.

Veletrhy přivítaly řadu VIP hostů v čele s ministry obrany České republiky, Slovenska a Makedonie. Na základě pozvání ministra obrany veletrh navštívilo jedenáct oficiálních armádních delegací. Například z Turecka, Gruzie, Jihoafrické republiky nebo Ghany a delegace 30 vojenských a leteckých přidělenců.

Galerie z uplynulých let

Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
Simulátor vrtulníku Mi-2. Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET
Veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET

Součástí každého ročníku veletrhu je bohatý doprovodný program, kde odborníci na obranné technologie diskutují o aktuálních tématech. Zahajovací konference „Security Trends“ se zabývala zejména trendy, hrozbami a výzvami v oblasti bezpečnosti, novými technologickými trendy pro bezpečnější Evropu a vědou a výzkumem jako prostředkem pro rozvoj společnosti. Univerzita obrany Brno pak tradičně pořádá odborné konference CATE (Community-Army-Technology-Environment).

Portál natoaktual.cz je od roku 2007 mediálním partnerem veletrhů.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.