V Brně začal zbrojařský veletrh IDET

2. května 2007  13:49
Na brněnském výstavišti začal mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET. Na zbrojní veletrh se do Brna sjeli armádní představitelé i zástupci NATO. Třídenní akci provázejí přísná bezpečnostní opatření.  

Prohlédni fotky

Během tří dnů se na veletrhu IDET vystřídá řada zahraničních delegací. Ministryně obrany Vlasta Parkanová pozvala své protějšky ze zemí NATO a Evropské unie a vojenské představitele centrály aliance z Bruselu.

"Těší mě, že Armáda České republiky zde má co vystavovat a že jsme připraveni se bránit všemu, co nás ohrožuje," řekla ministryně obrany Vlasta Parkanová. Zájem o brněnský veletrh je podle ní u zahraničních partnerů vysoký. "Nemáme se za co stydět," dodala.

Organizátoři do Brna oficiálně pozvali delegace armádních expertů z 67 zemí světa.
Na letošní veletrh IDET, který na brněnském výstavišti potrvá do pátku 4. května, se přihlásilo 311 vystavovatelů z 26 zemí.

"Ústředním motivem letošního IDETu je ochrana proti nebezpečí terorismu a výstroj a výzbroj jednotek rychlé reakce," uvedl manažer veletrhu Karel Torn.

Zhruba polovinu ze 43 tisíc čtverečních metrů výstavní plochy obsadí česká armáda. Mezi divácky nejatraktivnější budou na letošním veletrhu IDET v Brně patřit ukázky nové techniky, kteou armáda nedávno získala nebo v dohledné době zařadí do své výzbroje.

"IDET je velkou příležitostí pro armádu i sekci vyzbrojování vidět, co je na trhu zbrojních technologií nového," konstatoval náměstek ministryně pro vyzbrojování Jaroslav Kopřiva.

Poprvé se tak na veletrhu objeví například kolový obrněný transportér PANDUR II nebo dělostřelecký radiolokátor ARTHUR.

Veletrh IDET se v Brně koná jednou za dva roky. Naposledy výstaviště navštívilo přes 27 tisíc lidí. "Prezentujeme všem, co umíme vyrobit," řekl šéf Asociace obranného průmyslu Jiří Hynek.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.