V Brně začal veletrh obranných technologií IDET

5. května 2009  15:16
Slavnostní průlety letadel a vrtulníků české armády, projevy hostů a prohlídka areálu veletrhu odstartovaly na brněnském výstavišti třídenní mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET.  

Návštěvníkům nabídne kromě tradičních prezentací firem z obranného průmyslu také rozsáhlou prezentaci Armády České republiky.

Ta zde představuje činnost svých jednotek v zahraničních misích a celkovou profesionální připravenost jejich příslušníků.

"Letošní ročník provází expozici Armády České republiky výstižné motto: Moderní obranné technologie – základ moderní armády," uvedla ministryně obrany Vlasta Parkanová.

Její vládní kolega Ivan Langer pak připomenul, že zde nevidí jen uniformy profesionálních vojáků, ale také policistů a hasičů.

Právě letošní jubilejní desátý ročník veletrhu rozšířil portfolio prezentujících se firem, a to o požární a bezpečnostní techniku a technologie, které mají po boku těch armádních svoji premiéru.

Do Brna se kromě tří stovek vystavovatelů vypravila také třicítka armádních delegací z celého světa, například z Alžírska, Egypta, Indonésie, Paraguaye nebo Peru.

Jubilejní desátý ročník mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET rozšiřuje své portfolio prezentujících se firem.

Veletrh bezpečnostní a obranné techniky IDET se letos koná od 5. do 7. května.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.