Torn: IDET je nejlepší příležitost, jak se prezentovat

V květnu proběhne na brněnském výstavišti jubilejní desátý ročník mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. Jeho ředitel Karel Torn odpovídal exkluzivně pro natoaktual.cz.  

IDET se již stal jednou z nejvýznamnějších světových akcí ve svém oboru. Co přinese jeho jubilejní desátý ročník?

Během uplynulých devíti ročníků prošel IDET logickým vývojem, který byl ovlivněn několika důležitými milníky, a to především v podobě dvojího rozšiřování Severoatlantické aliance či změně bezpečnostních rizik v posledních letech. Právě současný trend spočívající v nepřehlédnutelné integraci a spolupráci armádních a bezpečnostních složek při obraně demokratických principů společnosti v kontextu na ochranu civilistů se promítá rovněž do podoby veletrhu. Zaměření letošního IDETu přitom potvrzuje nejen celosvětové trendy, ale rovněž vychází, a to je potřeba také vnímat jako důležitý ukazatel,  z vyhodnocení našich průzkumů mezi vystavovateli a návštěvníky loňského veletrhu PYROS/ISET – dalšího důležitého mezinárodního veletrhu z našeho portfolia, který je zaměřen na požární a bezpečnostní techniku a služby.

Jak se tyto skutečnosti promítnou konkrétně do podoby veletrhu?

Vystavovatelům nabídne možnost prezentovat kromě, řekněme klasických, obranných technologií rovněž celou šíři techniky a služeb spojených s činností integrovaného záchranného systému. Jeho přerod v akci, která nabídne dokonalý přehled o celé oblasti vojenské a civilní bezpečnosti, pak bude dokončen v dalším ročníku v roce 2011, kdy vznikne nový veletrh integrovaného záchranného systému. Stále přitom platí, že IDET je nejlepší příležitost, jak se prezentovat na trhu, který zahrnuje značnou část zemí NATO, zvláště těch ze zatím posledních dvou vln rozšíření. Vystavovatelé tak nemusí tyto státy navštívit – naopak – důležití zástupci armády, ministerstva obrany  a obchodníci daných oborů z těchto zemí přijedou za nomádo Brna.

Součástí Vaší kampaně prezentující letošní IDET je rovněž pozvánka do České republiky na dvě prestižní akce letošního roku, přičemž tou druhou jsou Dny NATO v Ostravě.

Ano, naše země se může pyšnit tím, že se zde konají dvě takto prestižní akce. Veletrh IDET je zaměřen na odbornou veřejnost a již slůvko „veletrh“ dokládá, co je jeho smyslem a náplní. A pak se zde konají Dny NATO v Ostravě, tedy nekomerční projekt pro širokou veřejnost rovněž s velkým mezinárodním renomé. Obě tyto akce dokládají, že Česká republika má co nabídnout jak laické, tak odborné veřejnosti při prezentaci toho nejmodernějšího, co nyní oblast obranných a bezpečnostních technologií nabízí. Vážím si této spolupráce, a to i v kontextu dalších společných projektů, které společně připravujeme.

Pavel Boháč natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.