natoaktual.cz

Bezpečnostní novinky proberou v Olomouci obecní policisté ze tří zemí

31. března 2019  7:15
Půjde o největší setkání českých, slovenských a polských obecních strážníků. V Olomouci ve středu začíná třídenní mezinárodní konference obecních policií, na kterou přijedou dvě stovky zástupců. Debatovat budou o takzvaných měkkých cílech, legislativě, prevenci i o trendech v moderních technologiích.  
Konference obecních policií z Česka, Polska a Slovenska v Olomouci | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

„Stěžejním tématem bude vize a budoucnost městských policií v České republice, na Slovensku a v Polsku,“ uvedl Daniel Bednařík ze společnosti FT Technologies, která konferenci každoročně pořádá. V prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Palackého o tom budou hovořit hlavní představitelé profesních sdružení ze všech tří zemí.

V pořadí již čtvrtý ročník slibuje přes dvě desítky vystoupení odborníků a hostů a to nejen z České republiky a Slovenska, ale také Polska. I proto bude celý program simultánně tlumočen. Konference přitom není určena pouze pro zástupce obecních policií. Tradičně se na ní setkávají zástupci státní správy a samospráv, integrovaného záchranného systému i akademické sféry.

„Na programu se podílí řada institucí, čímž se potvrzuje vzájemná provázanost témat a kooperace složek integrovaného záchranného systému, státní správy a samosprávy s obecními a městskými policiemi,“ konstatoval Bednařík. I letos organizátoři pozvali českého a slovenského policejního prezidenta.

Ve čtyřech diskuzních panelech budou účastníci letos debatovat o bezpečném prostoru a takzvaných měkkých cílech, legislativě, prevenci a edukaci a v neposlední řadě o trendech v moderních technologiích.

Mezi nejočekávanější budou podle Bednaříka patřit přednášky, týkající se zajištění bezpečnosti na veřejných prostranstvích, a to i právě v souvislosti s využíváním moderní techniky. Tradičně se konference věnuje také problematice drog a kybernetické bezpečnosti, zejména kriminality na dětech a seniorech. Novinkou má být téma ochrany životního prostředí.

inc natoaktual.cz
zpět na článek