natoaktual.cz

AERO podpoří Dny NATO v Ostravě, vrací důraz na vojenské letouny

14. února 2017  16:48
Nejvýznamnější a největší český letecký výrobce AERO Vodochody AEROSPACE se stal generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR pro nadcházející tři ročníky této akce. Fanoušci show se tak mohou těšit například na předvedení dalších vývojových fází nového letounu L-39NG.  
Rodinka letounů z dílen AERO Vodochody | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

„Spojení nejvýznamnější bezpečnostní akce v České republice a největší české zbrojovky dává velký smysl,“ uvedl Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000, které je organizátorem Dnů NATO v Ostravě.

Podle prezidenta společnosti AERO Giuseppeho Giordiho se chce společnost v České republice prezentovat v podobě, která odpovídá postavení největšího českého leteckého výrobce. „Věříme, že partnerství těchto dvou významných akcí vhodně přispěje k úspěchu našeho opětovného důrazu na vojenský program a výrobu celých letounů,“ řekl Giordo.

Dny NATO v Ostravě patří mezi největší akce svého druhu v Evropě. Jde o ojedinělá nekomerční přehlídka, na které mohou návštěvníci vidět vedle nejmodernější armádní techniky také to nejlepší, co má k dispozici policie, hasiči, záchranná služba, celníci, vězeňská služba a další složky. V posledních letech byl vyrovnán rekord v návštěvnosti - 225 tisíc diváků. Loni kvůli špatnému počasí to bylo 130 tisíc. Vstup na akci je zdarma.

AERO se pravidelně akce účastní. V roce 2014 výrobce na mošnovském letišti představil studii nového letounu L-39NG a o rok později měl demonstrátor letounu v Ostravě světovou veřejnou premiéru. „Fanoušci show se pak mohou těšit třeba na předvedení dalších vývojových fází našeho nového slibného letounu,“ naznačil Giordo.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR plánuje společnost také spojit s pravidelným setkáním uživatelů legendárního letounu L-39 Albatros (L-39 Users‘ Group) z celého světa.

AERO patří mezi nejstarších letecké výrobce na světě. S více než 6 000 dodanými letouny je historicky největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Nyní se zaměřuje vývoj a výrobu vlastních letounů, L-159 a L-39NG.

inc natoaktual.cz
zpět na článek