natoaktual.cz

Experti předvedou živě kybernetické útoky a obranu před nimi

16. května 2015  6:48
Živé ukázky kybernetických útoků a obranu před nimi ukáží během veletrhu IDET přímo na brněnském výstavišti experti z různých bezpečnostních složek, specializovaných útvarů a vysokých škol.  
Obrana před kybernetickými útoky. Ilustrační snímek | foto: NATO Photos

Stále aktuálnější bezpečnostní hrozbě se na veletrhu obranných technologií IDET v Brně budou věnovat experti prakticky celé spektra bezpečnostní komunity včetně vysoce specializovaných kyber týmů.

Divácky atraktivní budou především živě prezentované ukázky nejrůznějších kyberútoků a ohrožení. Například ministerstvo obrany předvede řešení kybernetických bezpečnostních incidentů.

Specialisté z Masarykovy univerzity v Brně předvedou ukázku krádeže přihlašovacích údajů uživatele. Demonstrace představí způsob, jak mohou být pomocí přesměrování síťového provozu získány přihlašovací údaje uživatelů.

SPECIÁL: Veletrh IDET v Brně

Aktuální informace, zprávy, reportáže a fotografie

„Názorně také předvede, proč je tento typ útoku pro běžné uživatele prakticky nedetekovatelný,“ uvedli pořadatelé akce.

Národní centrum kybernetické bezpečnosti Národního bezpečnostního úřadu bude na výstavišti prezentovat svůj specializovaný vládní CERT tým, který spolupracuje s ostatními bezpečnostními týmy doma i v zahraničí,

připravuje bezpečnostní standardy pro vybrané české subjekty a podporuje osvětu, vzdělávání, výzkum i vývoj v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Ministerstvo vnitra zase poodhalí projekt speciálního dohledového centra SOCCR, které by mělo chránit systémy e-Governmentu. 

inc natoaktual.cz
zpět na článek