natoaktual.cz

SPECIÁL: Dny NATO v Ostravě 2012

20. srpna 2012  16:27,  aktualizováno  20.9 10:02
Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil Armády České republiky jsou ojedinělou nekomerční přehlídkou, na které mohou návštěvníci vidět vedle nejmodernější armádní techniky také to nejlepší, co má k dispozici policie, hasiči, záchranná služba, celníci, vězeňská služba a další složky.  
Britská akrobatická skupina Red Arrows | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Dny NATO v Ostravě Americký bombardér B-52 přistává na mošnovském letišti Americký bombardér B-52 na mošnovském letišti Námraza na palivové nádrži amerického bombardéru B-52 Americký bombardér B-52 na mošnovském letišti Americký bombardér B-52 na mošnovském letišti Přílet amerického bombardéru B-52 na mošnovské letiště přilákal stovky zvědavců Americký bombardér B-52 na mošnovském letišti Americký bombardér B-52 na mošnovském letišti

Největší akce svého druhu u nás i ve střední Evropě proběhne 22. - 23. září na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově. Vstup je zdarma. Loni akci navštívilo rekordních 225 tisíc diváků.

www.natodays.cz

Oficiální web akce

I letošní dvanáctý ročník ročník bude podle organizátorů v mnoha ohledech rekordní. Svou účast už potvrdilo 20 zemí. Premiérovou účast na akci potvrdilo Švýcarsko, Slovinsko, Estonsko a Litva.

K divácky nejatraktivnějším částem programu patří vždy letové ukázky, kterých bude v každém z víkendových dnů 250 minut, tedy přes čtyři hodiny.

Fotogalerie

Akrobatická skupina Turkish Stars
Ohnivá stěna odpoutává pozornost pašeráků během zásahu speciální jednotky
Jízdní oddíl Městské policie v Ostravě
Letoun F-16 Demo Team nizozemského Královského letectva

K vidění bude na 60 letounů a vrtulníků. Výjimečnou účast pěti display teamů potvrdilo Královské letectvo Velké Británie (RAF), včetně legendární akrobatické skupiny Red Arrows, která mimo Velkou Británii vystoupí letos jen ve čtyřech zemích.

Premiérově se předvede ve vzduchu také letectvo Francie s dvojicí nadzvukových bitevníků Mirage 2000N - takzvaný Ramex Delta, který doposud v zahraničí nikdy nevystupoval, italské letectvo s ukázkou stíhače Eurofighter Typhoon a dopravním letadlem C-27J Spartan, Švýcarsko s vrtulníkem Super Puma nebo Slovinsko s výcvikovým strojem PC-9M Hudournik.

Zajímavostí bude vystoupení F-16 Soloturk tureckého letectva nebo Su-22 polského letectva. V rámci statických ukázek potvrdily účast i americké vzdušné síly. Kromě legendárního bombardéru B-52 budou k vidění i stíhací stroje F-15E, F-16, tankovací KC-135 nebo dopravní C-130 Herkules.

Zpravodajství, informace, fotografie:

inc natoaktual.cz
zpět na článek