natoaktual.cz

Scheffer je s přípravami summitu spokojen

14. července 2006  16:48
„Jsem si jist, že Riga bude výborným místem pro zasedání šéfů států a vlád NATO,“ řekl dnes po setkání s organizačním výborem listopadového summitu v Lotyšsku generální tajemník aliance Jaap de Hoop Scheffer. Nejvyšší představitel NATO navštívil Lotyšsko, aby se seznámil se stavem příprav summitu.  

Šéf organizačního štábu Edgars Rinkevics ještě jednou poděkoval generálnímu tajemníkovi za výběr Rigy jako hostitelského města a za dosavadní spolupráci mezi organizačním štábem a centrálou aliance. Scheffer vyjádřil přesvědčení, že summit proběhne úspěšně a popřál organizátorům hodně štěstí v jejich náročné práci. Generální tajemník si během návštěvy prohlédl i Olympic Sport Centre, kde se summit uskuteční.

Rigu jako místo konání summitu NATO v roce 2006 vybrali ministři zahraničních věcí členských zemí aliance na svém zasedání v prosinci 2005. Nejvyšší představitelé NATO se tak vůbec poprvé sejdou na území bývalého Sovětského svazu. Předchozí summit NATO se uskutečnil v červnu 2004 v tureckém Istanbulu. Předtím hostila vrcholnou schůzku v roce 2002 Praha.

Čtěte také TÉMA: Summit NATO - Riga 2006

pj natoaktual.cz
zpět na článek