natoaktual.cz

Dánská armáda chce rekrutovat PC hráče

22. března 2019  14:02
 
Polární záře z paluby dánské lodi HDMS Esbern Snare na cvičení Trident Juncture v Norsku | foto: Forsvaret

Dánská armáda chce rekrutovat PC hráče

Hráče, kteří by mohli posílit řady pilotů, leteckých velitelů a radarových operátorů hledají dánské ozbrojené síly. Krok zvažuje dánská obrana poté, co bylo zjištěno, že hráči mají dobré schopnosti učit se, smysl pro strategii a schopnost představivosti, které by mohly být dobře využity u letectva, uvedlo vysílání DR.

„Hráči mají schopnost zachovat klid pod tlakem, reagovat rychleji než jiní mladí lidé, rychle se rozhodovat, dobře spolupracovat v týmu, silný smysl pro orientaci a představivost,“ uvedl vedoucí personální agentury dánského ministerstva obrany major Anders Bech.

Potřeba jsou ale i jiné vlastnosti, které z člověka udělají dobrého vojáka. Jestli je mají počítačoví hráči, to ověří až budoucnost.

Zdroj: The Local (Dánsko)

---

Při operaci v Afghánistánu byli zabiti dva vojáci USA

Zpráva o zabití dvou vojáků sil Spojených států byla potvrzena vedením mise Severoatlantické aliance Resolute Support v Kábulu. V současnosti se armáda USA soustředí na porážku sil hnutí Tálibán v Afghánistánu. Během mírových rozhovorů USA s Tálibánem nebyla tento měsíc dosažena žádná dohoda. Násilí v zemi navzdory vyjednáváním neklesá.

Kam dál?
Americký zvláštní vyslanec v Afghánistánu seznámí své protějšky s pokroky v mírovém úsilí (21.3. 2019)

Zdroj: Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (ČR/USA)

---

Francie odmítá Trumpovu myšlenku přijmout Brazílii do NATO

Přijetí Brazílie do Severoatlantické aliance, jak navrhl prezident Spojených států Donald Trump, odmítla Francie s odůvodněním, že vojenská aliance je otevřena jen evropským zemím.

„Článek 10 zakládající smlouvy Aliance omezuje členství na evropské země,“ uvedla mluvčí francouzského ministerstva zahraničí Agnès von der Mühll. Brazílie by mohla kráčet ve stopách sousední Kolumbie a připojit se k NATO coby „globální partner,“ dodala mluvčí. Partneři se nemusí nutně účastnit vojenských akcí, nicméně jsou plně akreditováni v Bruselu.

Kam dál?
Vážně zvažuji rozšíření NATO o Brazílii, uvedl Trump (20.3. 2019)

Zdroj: Express (Velká Británie)

---

Po střelbě v mešitách zakazuje Nový Zéland útočné zbraně

Prodej útočných pušek a poloautomatických zbraní zakazuje Nový Zéland s okamžitou platností, ohlásila předsedkyně vlády Jacinda Ardern nedlouho poté, co bylo přislíbeno zpřísnění národních zákonů o zbraních. Před týdnem zaútočil bělošský rasista na dvě mešity, kde zabil 50 věřících při modlitbách. Jeho skutek vyvolal globální odpor. Zákaz zahrnuje také vysokokapacitní zásobníky a upravené pažby zbraní, které mění běžnou pušku takřka na poloautomatickou.

Kam dál?
Austrálie podepisuje s Francií zásadní dohodu o ponorkách (12.2. 2019)

Zdroj: France 24 (Francie)

---

Korupce v ruské armádě se vloni zčtyřnásobila, uvádí prokurátor

Hodnoty 7 miliard rublů dosáhla vloni korupce v ruské armádě, uvedl nejvyšší ruský federální vojenský prokurátor Valerij Petrov. Na mezinárodních Odkazžebříčcích se Rusko řadí mezi nejzkorumpovanější země na světě, škody spojené s korupčními zločiny se mezi lety 2014 až 2017 odhadují na 2,5 miliardy dolarů.

Protikorupční kampaně prezidenta Vladimira Putina přinesly jen malý pokrok, shodují se pozorovatelé. Korupce je „hlavní příčinou většiny problémů právního státu,“ prohlásil prokurátor a vyzval k celostátnímu úsilí o její potlačení.

Kam dál?
Bývalý přední čínský generál odsouzen za korupci na doživotí (22.2. 2019)

Zdroj: The Moscow Times (Rusko)

voj; natoaktual.cz
zpět na článek