Armádní speciál přivezl další zraněné z Ukrajiny

6. března 2014  18:19
Armádní letoun CASA přepravil do Česka dalších 11 zraněných Ukrajinců, zraněných během nedávných nepokojů. O opětovném vyslání vojenského letounu na Ukrajinu rozhodla mimořádně česká vláda ve středu. Před týdnem armádní letouny přepravili k léčení do Česka 27 lidí.  
Leton C-295M CASA českých vzdušných sil | foto: Armáda ČR

Letoun dosedl na letišti v Praze-Kbelích krátce po šestnácté hodině. Pacienti, které vojáci do Česka převezli k léčení v rámci speciálního programu MEDEVAC, mají většinou střelná poranění.

"Pacienti nejsou v přímém ohrožení života a jejich stav je stabilizovaný," uvedl Michal Mareček z vojenského Centra letecké záchranné služby Plzeň-Líně, jehož tým zajišťoval během letu zdravotnickou péči. Let podle něj probíhal bez komplikací a nebylo potřeba větších zdravotnických zásahů. Některé pacienty ale čeká operace.

Po příletu zraněné rozvezly sanitky do tří pražských nemocnic.

Ministerstvo vnitra už v úterý v podvečer rozhodlo, že bude pokračovat mise z minulého týdne. Na první převoz zraněných Ukrajinců vnitro vyčlenilo deset milionů korun. Výběr pacientů obstarával Zastupitelský úřad ČR v Kyjevě ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v tísni.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.