První etapu vyhráli Rakušané

31. ledna 2006  7:46
Po první etapě extrémního armádního závodu Winter Survival 2006 vede tým ze Školy horských vůdců a záchranářů v rakouském Saalfeldenu. Už v úvodní den obtížného závodu, který začal měřenými sjezdy, si vybojovali velký bodový náskok.  

Celkem třikrát museli závodníci ráno vystoupat na vrchol sjezdovek v okolí Pradědu a spustit se pak dolů v měřených usecích.

Odpoledne pak týmy absovovaly další disciplínu - přepravu raněného. Týmy musely urazit co nejrychleji několik kilometrů k vrcholu Pradědu, jeden z trojice ale simuloval zraněného.

Z nejvyššího jesenického vrcholu jej závodníci na čas dopravovali pomocí saní opět co nejrychleji dolů. Dvěma družstvům se podařilo na zledovatělém úseku saně s raněným převrátit a tozhodčí týmy penalizovali.

"Suverénně nejlepší časy měli Rakušané," řekl mluvčí závodu Pavel Pazdera. Závod hned v úvodu skončil pro chrudimské výsadkáře. Jeden z členů týmu se zranil při sjezdu a v dalších dnech už nenastoupí. "Zbytek družstva pokračuje dále, ale jen mimo soutěž," dodal Pazdera.

Po prvním dni vedou rakouští horalé, kteří dokázali v posledních dvou ročnících závodu vyhrát. Za nimi následuje družstvo z Vojenské akademie ve Vyškově s těsným náskokem před týmem z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

"Trasu co do obtížnosti připravili organizátoři velmi dobře. Jsme rádi, že jsme byli úspěšní," řekl jeden z členů rakouského týmu Christian Jud.

Pořadí po první etapě:
1) Škola horských vůdců a záchranářů (Rakousko) - 483 bodů
2) Vojenská akademie Vyškov - 392 bodů
3) Vojenský obor FTVS Unverzity Karlovy - 328 bodů

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.