Program extrémního závodu Winter Survival

27. ledna 2008  16:10
Extrémní armádní závod Winter Survival, který již po čtrnácté probíhá v Jedníkách, má celkem tři etapy. Vrcholem závodu bývá dvoudenní padesátikilometrová etapa.  

Neděle 27. ledna
Slavnostní zahajovací ceremoniál – Ovčárna pod Pradědem

Pondělí 28. ledna
I. etapa závodu
Dopoledne čeká závodníky přesun horským terénem na lyžích, měřené sjezdy v lokalitách Petrovy kameny a Praděd. Start etapy je v 7.30 hodin ráno nad hotelem Figura. Úkolem závodních týmů bude projet různě dlouhé sjezdové úseky v co nejkratším čase, přičemž jednotlivé úseky jsou proloženy přesuny po přesně vymezené trase.

Odpoledne absolvují závodníci biatlonový závod na sněžnicích. Start je ve 14 hodin. Půjde o klasický biatlonový závod v členitém terénu na trati dlouhé přibližně jeden kilometr proložený střelbou ze vzduchovky. Závod bude probíhat v okolí Karlovy Studánky.

Úterý 29. ledna
II. etapa závodu
Královská dvoudenní etapa závodu. Během dvou dnů budou muset vojáci jen podle mapy a buzoly urazit padesátikilometrovou vzdálenost členitým terénem v pohoří Hrubého Jeseníku s povinnou výbavou a přitom plnit obtížné "survivaloviny", jako například překonání skalních útvarů s použitím horolezeckých pomůcek, záchranu a transport raněného, střelbu z armádních zbraní, orientační běh, překonání překážek lanové dráhy nebo vodního toku či přespání ve volné přírodě. Start etapy je 7 hodin ráno, kdy družstva vyrazí na trať od osady Bílý Potok poblíž Vrbna pod Pradědem.

Středa 30. ledna
II. etapa závodu
Pokračuje dvoudenní vytrvalostně technický závod. Vojáci jen podle mapy a buzoly urazit padesátikilometrovou vzdálenost členitým terénem v pohoří Hrubého Jeseníku s povinnou výbavou a přitom plnit obtížné úkoly. Start druhé části etapy bude pod Medvědím vrchem, zhruba 6 kilometrů severozápadně od Vrbna pod Pradědem.

Čtvrtek 31. ledna
III. etapa závodu
Dvoukolový běžecký štafetový závod volným terénem nedaleko horského hotelu Kurzovní. Trať měří celkem 6 kilometrů. V prvním kole budou na lyžích závodit jednotlivci, ve druhém pak celé týmy. Před hotelem Kurzovní pak závodníci absolvují hod granátem na cíl. Start prvního kola závěrečné etapy bude v 11 hodin.

Pátek 1. února
Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků mistrovství před hotelem Ovčárna pod Pradědem. Udílení cen se zúčastní náčelník Generálního štábu Vlastimil Picek.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.