Podívejte se na cvičnou evakuaci lidí z vyhlídkové věže

14. května 2008  10:23
Cvičnou evakuací lidí z hořící vyhlídkové věže pomocí vrtulníků a slanění vyvrcholil na brněnském výstavišti první den bezpečnostních veletrhů. Evropskou premiéru si během zásahu odbyl i unikátní hasicí vrtulník.  

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGRAFIE

"Hasiči vystřídali postupně většinu standardních metod jako snesení, záchranu lanovkou, slaňováním, skokem do matrace a záchranu pomocí vrtulníku," popsal podvečerní cvičení Martin Oujezský z integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje.

Evropskou premiéru si během zásahu odbyl nový typ speciálního hasičského vrtulníku. "Dokáže hasit s velkou přesností například požáry vysokých budov," konstatoval manažer veletrhu Karel Torn.

Brněnské výstaviště celý týden patří právě hasičům a výrobcům bezpečnostních pomůcek a vybavení. V rámci veletrhu PYROS/ISET a Inteprotec připravili hasiči, policisté a záchranáři v rámci doprovodného programu pro návštěvníky řadu atraktivních ukázek.

Kromě cvičné evakuace z vyhlídkové věže čeká na záchranáře v následujících dnech zinscenovaná nehoda vozidla převážejícího nebezpečné toxické látky. Součástí tohoto cvičení bude dekontaminace osob a techniky a využití kontejneru nouzového přežití.

Hasiče a policisty také čeká vyprošťování osob z havarovaných vozidel nebo hašení pneumatik či stohů slámy.

Součástí veletrhu je soutěž profesionálních a dobrovolných hasičů nazvaná Brněnský záchranář, při které změří síly 25 hasičů. V kompletní výstroji budou mít za úkol rozvinout několik hasičských hadic, přemístění závaží a evakuaci osoby do vyznačeného prostoru.

Ve srovnání s předcházejícími veletrhy PYROS a ISET, které se uskutečnily před dvěma roky, se počet vystavovatelů snížil. Své výrobky letos představuje 257 výrobců ze 16 zemí.

 

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.