Po první etapě vede družstvo z Týniště nad Orlicí

30. ledna 2007  7:10
Po první etapě extrémního závodu Winter Survival zatím vede družstvo ze Základny munice z Týniště nad Orlicí. Na druhém místě je družstvo horských vůdců a záchranářů z Rakouska, které obhajuje prvenství z předchzích tří ročníků závodu.  

První etapu podle organizátorů zatím nejlépe zvládli vojáci ze Základny munice z Týnyšitě nad Orlicí. Na druhé pozici je tým ze Školy horských vůdců a záchranářů z rakouského Saalfeldenu. Na třetím místě je pak zatím družstvo z pražského velitelství Vojenské policie.

Rakouský tým obhajuje prvenství s posledních tří ročníků závodu Winter Survival. Doposud se závodu Winter Survival účastnili zkušení horští vůdci, kteří v armádní škole cvičí vojáky, záchranáře i piloty v lyžování, alpinismu, horolezectví a v dovednostech, jak přežít v přírodě.

S podporučíkem Robertem Trixlem, jenž se účastnil předešlých ročníků, letos v týmu ale jedou dva nováčci.

Po dvouletém snažení se do závodu podařilo nominovat také jednomu čistě ženskému družstvu. Tvoří ho studentky Univerzity obrany v Brně - Dana Brožová, Simona Bulanderová a Ivana Vávrů.

Podle Bulanderové by chtěly co nejlépe obstát v silné konkurenci mužů. "Na armádní mistrovství jsme se hodně připravovaly a doufáme, že závod  absolvujeme celý," řekla Bulanderová.

Další dvě dívky pak závodí ve smíšeném týmu královéhradecké Fakulty vojenského zdravotnictví.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.