Švýcarští strážci nebe dorazili do Česka. Předvedou letové umění

18. května 2017  14:16
Na letecké základně v Čáslavi přistála v poledne pětičlenná formace švýcarské aerobatické skupiny Patrouille Suisse na nadzvukových strojích F-5E Tiger II. V sobotu se premiérově představí na Dnu otevřených dveří letiště. Světově proslulá skupina švýcarského letectva bude jednou z velkých atrakcí sobotní akce, která se na letišti koná jednou za dva roky.  
Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz
galerie Podpůrný tým čeká v Čáslavi na přílet švýcarské skupiny Patrouille Suisse na... Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi

Skupina vznikla již v roce 1964, ale dosud letecké přehlídky u nás míjela. Švýcarské letectvo totiž velmi zvažuje své zahraniční účasti, kterých je každoročně jen kolem pěti.

Všechny stroje Patrouille Suisse jsou opatřeny atraktivním nátěrem v červenobílých národních barvách. V ukázkách předvádí let v přesných formacích a takzvanou slétanost všech členů. Kvůli havárii jednoho ze strojů a zranění pilota při cvičném letu skupina loni vystupovala pouze v pětičlenné sestavě.

Fotografie

Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi
Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi
Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi
Švýcarská skupina Patrouille Suisse na strojích F-5E Tiger II v Čáslavi

Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva bude zaměřen na prezentaci nejen čáslavské základny a vojenské techniky, která se představí na zemi i ve vzduchu, ale zúčastní se jí také další armádní útvary. Základna si letos navíc připomíná šedesáté výročí od založení leteckého pluku v Čáslavi.

Vstup na akci je zdarma stejně jako železniční kyvadlová doprava z Čáslavi na základnu i zpět.

Součástí dne je více než tříhodinový blok dynamických ukázek letecké techniky, takže se částečně jedná o leteckou přehlídku. Belgický demo tým předvede dynamickou ukázku letounu F-16.

Na obloze bude také k vidění legendární MiG-15 a kompletní display tým českých vzdušných sil.

inc natoaktual.cz

Dny NATO v Ostravě

Září 2018

Výroční Dny NATO v Ostravě letos vidělo 220 tisíc návštěvníků.

Yankee od mariňáků

Září 2018

Premiéra amerického UH-1Y Venom, jednoho z kandidátů na přezbrojení českých vrtulníků.

Cvičení Sky Avenger

Červen 2018

Jak doplňují palivo americké stíhačky nad Českem z létajícího tankeru.

Army test u výsadkářů

Červen 2018

Pět disciplin dokonale prověří, zda by vaše fyzička stačila na přijetí do armády.