Osvědčené partnerství mezi Dny NATO v Ostravě a veletrhem IDET pokračuje

26. listopadu 2010  14:51
Dny NATO v Ostravě jako největší letecko-armádně-bezpečnostní show pro širokou laickou veřejnost na jedné straně a prestižní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET pro odborníky na druhé. Partnerství dvou nejvýznamnějších akcí svého druhu ve střední a východní Evropě pokračuje.  

Vzájemná prezentace, podpora, společná propagace. To jsou výsledky tříletého oficiálního partnerství mezi sdružením Jagello 2000 a Veletrhy Brno. Partnerství, které bude pokračovat i v budoucnu.

Dny NATO v Ostravě, jeden z největších mezinárodních projektů sdružení, se opět budou prezentovat během nadcházejícího veletrhu IDET v Brně, který organizují Veletrhy Brno v květnu 2011. Zpravodajský a informační portál natoaktual.cz, další projekt z dílny Jagello 2000, pak opět bude jako mediální partner přinášet aktuální zpravodajství, rozhovory, zajímavosti a fotografie z veletrhu.

Připravovaný IDET 2011 navíc nabídne komplexní přehled o celé oblasti vojenské a civilní bezpečnosti. S podtitulem Veletrhy integrovaného záchranného systému totiž bude zahrnovat také Mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb PYROS/ISET. Organizátoři reagují na současný vývoj ve světě i na požadavky vystavovatelů.

Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády České republiky, které probíhají souběžně s touto akcí, spolu s veletrhem obranné a bezpečnostní techniky IDET patří za roky své existence k nejvýznamnějším akcím svého druhu ve střední a východní Evropě. Letošní Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR navštívilo rekordních 185 tisíc diváků. Na jubilejním desátém veletrhu IDET roce 2009 zase vystavovalo 575 firem ze 34 zemí světa a branami brněnského výstaviště prošlo přes 24 tisíc lidí.

Zatímco Dny NATO Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou určeny pro širokou laickou veřejnost, veletrh IDET je zase místem pro setkání odborníků. Společným jmenovatelem obou akcí je bezpečnost a také Severoatlantická aliance. "Je důležité spojit síly při prezentaci ryze českých projektů evropského formátu, jejichž význam v zahraničí navíc s každým realizovaným ročníkem roste," konstatoval Karel Torn, ředitel veletrhu IDET.

Brněnské výstaviště a rovněž Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou místem setkání významných hostů jak z České republiky, tak ze zahraničí. Například v posledních letech byl slavnostnímu zahájení na mošnovském letišti vždy přítomen některý z náměstků generálního tajemníka NATO.

Spolupráce sdružení Jagello 2000 s Veletrhy Brno začala již na veletrhu IDET v roce 2007. Oficiální partnerství zástupci obou stran podepsali na jaře 2008.

inc natoaktual.cz

Barista i záchranář u kanónu

Říjen 2019

Poprvé v historii nechala armáda záložáky pálit z kanónů ostrými

Dny NATO v Ostravě

Září 2019

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí, ukázaly i nové vrtulníky pro armádu.

Továrna na instruktory

Červenec 2019

Britský poradní tým s pomocí Čechů vyškolil už přes 9 500 vojenských instruktorů.

Mraky prachu, vedro a léčky

Červen 2019

Jak vypadá příprava českých vojáků na misi v africkém Mali.